Apmācies
Rīga
-2°
Apmācies
LV RU
112

Glābēji Rīgā no kanāla ledus nocēluši divus kaķēnus (5)

 
05.janvāris 2016  10:38

Brocēnu novadā pirmdien izglābts kāds 75 gadus vecs vīrietis, kurš bija ielūzis ezerā, bet Rīgā ugunsdzēsēji no pilsētas kanāla ledus nocēluši divus kaķēnus, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Glābēji nocēla abus kaķēnus no ledus un nodeva divām sievietēm, kuras apņēmās par kaķēniem parūpēties.

Glābēji nocēla abus kaķēnus no ledus un nodeva divām sievietēm, kuras apņēmās par kaķēniem parūpēties.

Pirmdien ugunsdzēsēji glābēji devās palīgā apmēram 75 gadus vecam vīrietim, kurš Brocēnu novadā Cieceres ezerā bija ielūzis ledū. Ugunsdzēsēji glābēji nokļuva līdz vīrietim, kurš apmēram 100 metrus no krasta bija ielūzis ledū, un nogādāja viņu krastā.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Inga Vītola aģentūrai BNS pastāstīja, ka cietušajam sirmgalvim konstatēta ķermeņa atdišana un stāvoklis pēc slikšanas - viņš nogādāts slimnīcā.

Savukārt Rīgā iedzīvotāji izsauca glābējus, kad pamanīja pilsētas kanālā pie Aspazijas bulvāra divus kaķēnus uz ledus. Ugunsdzēsēji glābēji nocēla abus kaķēnus no ledus un nodeva divām sievietēm, kuras apņēmās par kaķēniem parūpēties.

VUGD uzsver, ka pieturoties aukstam laikam un sniegam, daudzi izvēlas ziemas priekus baudīt ne tikai uz kalna, bet arī uz aizsalušu ūdenstilpņu ledus. Šogad ugunsdzēsēji glābēji ir devušies palīgā jau diviem cilvēkiem, kuri, pārvērtējot izveidojošās ledus kārtas drošumu, ir ielūzuši ledū.

Sasnigušā sniega sega var radīt mānīgu priekšstatu par to, ka ūdentilpnēs ledus sega ir izveidojusies pietiekami bieza. VUGD atgādina, ka atrasties uz ledus ir bīstami un tas apdraud cilvēka veselību un dzīvību. Ledus kārta neveidojas vienmērīga un tā ir daudz plānāka pie tiltiem, dzelzceļa pārvadiem, niedrēm un vietās, kur ir spēcīgāka straume.

Tāpat VUGD atgādina vecākiem, ka svarīgi ir ar bērniem pārrunāt ledus bīstamības jautājumus un iespējamās traģiskās sekas kāpšanai uz ledus. Tāpat, ja redzat, ka bērni vai pusaudži atrodas un slidinās pa nedrošu ledu, nepaejiet vienaldzīgi garām, bet gan brīdiniet viņus par bīstamību. Un, ja pamanāt, ka cilvēki ir aizgājuši pārāk tālu no krasta un var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, kā arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties izsauciet ugunsdzēsējus glābējus, zvanot pa tālruni 112.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 4.janvāra plkst.6.30 līdz 5.janvāra plkst.6.30, VUGD saņēma 38 izsaukumu, no kuriem 18 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 45 uz glābšanas darbiem, savukārt pieci no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkā cieta divi cilvēki.

BNS / Foto: Evija Trifanova/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS