Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Noderīgi ikdienā

Kā aukstajā laikā pasargāt savu viedtālruni? (12)

 
06.janvāris 2016  13:58

Šorīt termometra stabiņš dažviet Latvijā sasniedzis īsteni ziemīgu gaisa temperatūru -23 grādus. Par atbilstošu apģērbu šādā laikā iesaka parūpēties mediķi un sinoptiķi, savukārt mēs apkopojam padomus viedtālruņa pasargāšanai no sala.

Pirms došanās ārā telefonu ieteicams uzlādēt, jo zemajā gaisa temperatūrā tā enerģiju patērē vairāk.

Pirms došanās ārā telefonu ieteicams uzlādēt, jo zemajā gaisa temperatūrā tā enerģiju patērē vairāk.

Telefonu turi pēc iespējas tuvāk sev
Mobilos tālruņus nav ieteicams lietot zemākā temperatūrā par mīnus 20 grādiem pēc Celsija, jo aukstā laikā to darbība var tikt traucēta ar risku izslēgties vai neatgriezeniski sabojāties. Dodoties ārā, tālruni ieteicams turēt sev pēc iespējas tuvāk, piemēram, bikšu kabatā vai jakas iekškabatā, kā arī lietot aizsargvāciņus un aizsargmaciņus. Tie var pasargāt gan no mitruma, gan trieciena gadījumā.

Neatstāj ierīci aukstumā
Nav ieteicams viedierīci ilgstoši turēt aukstumā – piemēram, automašīnā vai pie atvērta loga, jo tas var radīt iekšējus un ārējus bojājumus. Ja mobilā ierīce tikusi izslēgta vai izslēgusies aukstuma dēļ, vēlams to paturēt istabas temperatūrā un tikai tad ieslēgt.

Izmanto gudro tehnoloģiju priekšrocības
Salā, kad savu telefonu pat negribas vilkt ārā no kabatas vai somiņas, var izmantot viedpulksteņa iespējas – sasinhronizēts ar telefonu, tas ienākošās ziņas un sociālo tīklu paziņojumus ļauj skatīt ar vienu acu uzmetienu rokas locītavai. Ilgākām telefonsarunām ārā ieteicams izmantot brīvroku sistēmu vai arī visus nepieciešamos zvanus veikt kādā mājīgā kafejnīcā.

Aktivizē īpašo ekrāna jutības režīmu
Daļā jaunāko viedtālruņu iebūvēts īpašs skrārienievades jutības palielināšanas režīms, kas ļauj to lietot arī nenovelkot cimdus. Tas tāpat kā viedpulkstenis uz rokas sniedz iespēju ērti lasīt un rakstīt ziņas, nesaldējot pirkstus.

Uzlādē, pirms ej ārā
Pirms došanās ārā telefonu ieteicams uzlādēt, jo zemajā gaisa temperatūrā tā enerģiju patērē vairāk. Garākos pārbraucienos vai ceļojumos būtu jānodrošinās ar rezerves bateriju vai regulārām uzlādēšanas iespējām, piemēram, automašīnā.

Sargā tālruni no sniega
Slēpojot, snovojot un pat pikojoties var gadīties, ka telefons iekrīt sniegā un tajā iekļūst mitrums. Šādā gadījumā uzreiz jāizņem baterija un ierīce jānogādā autorizētajā servisa centrā. Izžāvētu bateriju nav ieteicams pašam likt atpakaļ, jo ierīces mehānismā mitrums vēl var būt saglabājies un tas var ietekmēt viedtelefona darbību.

Informācija: Samsung

Kasjauns.lv / Foto: Shutterstock


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS