Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Pasaulē

Šausmas Ēģiptes kūrortā, "Islāma valsts" atbalstītāji viesnīcā sadur 3 tūristus no Eiropas (167)

 
09.janvāris 2016  09:50

Ēģiptes kūrortā Hurgadā piektdien divi uzbrucēji viesnīcā sadūruši trīs tūristus no Eiropas, taču uz uzbrucējiem atklājuši uguni policisti, vienu no viņiem nošaujot, bet otru smagi ievainojot, paziņoja Ēģiptes Iekšlietu ministrija.

Ēģiptes kūrortā Hurgadā divi uzbrucēji viesnīcā sadūruši trīs tūristus no Eiropas.

Ēģiptes kūrortā Hurgadā divi uzbrucēji viesnīcā sadūruši trīs tūristus no Eiropas.

Ievainotie tūristi ir divi Austrijas pilsoņi - 72 gadus vecie Vilhelms un Renāta Veisleini - un 27 gadus vecā Zviedrijas pilsone Sammija Ūlovsone. Visi trīs tika nogādāti slimnīcā, taču neviens no viņiem nav smagi ievainots un viens no viņiem slimnīcu jau atstājis.

Ievainotais uzbrucējs aizturēts.

Plašsaziņas līdzekļi vēsta, ka uzbrucējiem bijis džihādistu grupējuma "Islāma valsts"  karogs, ziņoja raidsabiedrība BBC.

Iekšlietu ministrijas amatpersona pastāstīja žurnālistiem, ka divi ar nažiem bruņotie uzbrucēji iegājuši četrzvaigžņu viesnīcas "Bella Vista" pirmajā stāvā esošajā restorānā un uzbrukuši tūristiem.

Kāds viesnīcas darbinieks, kurš bija uzbrukuma aculiecinieks, pastāstīja žurnālistiem, ka viens no uzbrucējiem gribējis saņemt par ķīlnieci tūristi un, turot nazi pie viņas kakla, ievilcis viņu viesnīcas vestibilā, un tad uzbrucēju nošāvis policists.

Pēc ministrijas sniegtajām ziņām, nogalinātais uzbrucējs ir 21 gadu vecais students Mohammeds Hasans Mohammeds Mahfuzs no Kairas piepilsētas Gizas.

Pēc šī uzbrukuma Hurgadā un Ēģiptes Sinaja pussalas kūrortos tiek veikti pastiprināti drošības pasākumi, kuros iesaistīta armija, policija un tūrisma policija, vēsta plašsaziņas līdzekļi.

Uzbrukums Hurgardas viesnīcai - video:


Ievainotais terorists - video:


 
Teroristu uzbrukums Ēģiptes kūrorā Hurgardā
BNS/Foto: AFP/LETA, EPA/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS