Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
Rīga
Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
LV RU
Sabiedrībā

Puteņa dēļ pirmdien autovadītāji sabiedriskajā transportā varēs braukt par brīvu (30)

 
10.janvāris 2016  18:15

Rīgā pirmdien, 11.janvārī, atkal ieviesīs tā saucamās puteņa biļetes un autovadītāji galvaspilsētas sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas, pavēstīja pašvaldībā.

Par braukšanai sabiedriskajā transportā derīgu dokumentu tiek uzskatīta transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība.

Par braukšanai sabiedriskajā transportā derīgu dokumentu tiek uzskatīta transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība.

Saistībā ar meteorologu prognozēm par gaidāmo stipro snigšanu Rīgas autovadītāji sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas jeb tiks ieviestas tā saucamās puteņa biļetes. Pamatojoties uz Rīgas domes saistošajiem noteikumiem, attiecīgu rīkojumu izdos Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs. Nepieciešamības gadījumā puteņa biļešu periods tiks pagarināts.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs aicina autovadītājus izmantot šo iespēju, lai satiksmes sastrēgumstundu laikā tiktu atvieglots ielu tīrīšanas darbs. "Jo vairāk autovadītāju atstās savas automašīnas rītdien mājās, jo mazāki būs sastrēgumi vakarā un ātrāk varēs novākt sniegu," sacīja pilsētas mērs.

Pēc pašvaldībā paustā, par braukšanai sabiedriskajā transportā derīgu dokumentu tiek uzskatīta transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība. Automašīnas tehniskā pase kā braukšanai derīgs dokuments jāuzrāda tikai kontroles laikā, tā nav jārāda transportlīdzekļa vadītājam. Šo iespēju var izmantot jebkura no ģimenes pilngadīgām personām, autovadītāja apliecībai nav obligāti jābūt līdzi. Tas apliecinās, ka konkrētais transportlīdzeklis tajā brīdī neatrodas satiksmē, kas ir pašvaldības mērķis.

Minētos braukšanas atvieglojumus pašvaldība ievieš, lai mazinātu satiksmes intensitāti stipru nokrišņu laikā ziemas periodā, tādējādi atvieglojot ielu uzturēšanas tehnikas darbu. Šobrīd pilsētā turpinās brauktuvju tīrīšana un sniega izvešana pēc intensīvās snigšanas 3.janvārī, kas galvaspilsētā atnesa vairāk nekā 20 centimetru biezu sniega segu. Jaunu nokrišņu gadījumā ielu tīrīšanas darbs intensīvas satiksmes apstākļos tiktu ievērojami apgrūtināts.

Pirmo reizi tā saucamās puteņa biļetes pašvaldība ieviesa 2012.gada decembrī. Saistībā ar maigajām ziemām un mazo sniega daudzumu pēdējo gadu laikā puteņa biļešu ieviešana nebija nepieciešama.

BNS / Foto: Edijs Pālens/LETA


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS