Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Izklaide

69 gadu vecumā miris Deivids Bovijs (27)

 
11.janvāris 2016  09:52

Leģendārais britu mūziķis Deivids Bovijs svētdien 69 gadu vecumā zaudējis cīņā ar vēzi, dziedātāja pārstāvis apstiprināja žurnālam "The Hollywood Reporter".

Dusi mierā, leģenda.

Dusi mierā, leģenda.

"Deivids Bovijs šodien mierīgi nomira ģimenes lokā pēc drosmīgas 18 mēnešus garas cīņas ar vēzi. Lai arī daudzi no jums pārdzīvos šo zaudējumu, lūdzu sēru laikā cienīt ģimenes privāto dzīvi," teikts ziņojumā, kas publicēts Bovija sociālajos tīklos. Bovija dēls britu raidorganizācijai BBC apstiprināja ziņas.

Bovijs dzimis 1947.gadā Londonā. Viņš kļuva slavens 1972.gadā ar albumu "The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders From Mars". Mūziķis pieņēma ekscentrisko skatuves tēlu Zigijs Stārdasts, apvienojot rokmūziku ar teatrāliem skatuves tērpiem. Pēc trim gadiem Bovija singls "Fame" sasniedza ASV mūzikas topa pirmo vietu. Mūziķa slavenāko dziesmu vidū ir "Space Oddity", "Heroes", "Under Pressure", "China Girl" un "Life on Mars".
 

Bovijs iemēģināja spēkus arī aktiermākslā. 1976.gada sirreālisma kinolentē "The Man Who Fell to Earth" viņš spēlēja citplanētieti, kurš cenšas palīdzēt savai izmirstošajai planētai, bet 80.gados Brodvejas teātra izrādē "The Elephant Man" tēloja galveno lomu, par ko saņēma kritiķu slavinājumus. Viņš atveidoja lomas 1978.gada filmā "Just a Gigolo", kas bija pēdējā aktrises Marlēnas Dītrihas karjerā, 1983.gada kinolentē "Merry Christmas Mr.Lawrence" un režisora Mārtina Skorsēzes 1988.gada filmā "The Last Temptation of Christ".

Bovija īstais vārds ir Džeivids Džonss, taču viņš nomainīja vārdu 1966.gadā, kad slavens kļuva grupas "The Monkees" dalībnieks Deivijs Džonss. Mūziķa pēdējais albums "Blackstar" iznāca viņa dzimšanas dienā piektdien, 8.janvārī. Bovijs pēdējoreiz uzstājās 2006.gadā labdarības koncertā Ņujorkā.

69 gadu vecumā miris Deivids Bovijs

Kasjauns.lv izsaka dziļāko līdzjūtību visiem, kam mākslinieks bija tuvs. Paklausīsimies viņa balsī vēlreiz!

Deivids Bovijs: "Lazarus" - video:Deivids Bovijs: "Let's Dance" - video:Deivids Bovijs: "China Girl" - video:Deivids Bovijs: "Under Pressure" - video:Deivida Bovija dziesma no filmas "Labirints": "As The World Falls Down" - video:

 

Fakti un mīti par noslēpumaino mūziķi Deividu Boviju


LETA/Foto: Reuters


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS