Apmācies, neliels sniegs
Rīga
Apmācies, neliels sniegs
LV RU
Kultūra

Renāra Vimbas jauno filmu "Es esmu šeit" izrādīs Berlīnes kinofestivālā

 
19.janvāris 2016  11:39

Šogad 14. februārī Berlīnes Starptautiskā kino festivāla ietvaros notiks režisora Renāra Vimbas debijas spēlfilmas ES ESMU ŠEIT pasaules pirmizrāde. Filma iekļauta festivāla konkursa programmā „Generation”, kurai šogad no visas pasaules bija pieteiktas vairāk nekā 2000 pilnmetrāžas un īsfilmu.

Kultūras akadēmijas studente Elīna Vaska atveido filmas galveno varoni - septiņpadsmitgadīgo meiteni Raju, kura dzīvo mazā lauku saimniecībā kopā ar valdonīgo vecomāti Olgu un mazo brāli Robi.

Kultūras akadēmijas studente Elīna Vaska atveido filmas galveno varoni - septiņpadsmitgadīgo meiteni Raju, kura dzīvo mazā lauku saimniecībā kopā ar valdonīgo vecomāti Olgu un mazo brāli Robi.

Programmas kategorijā «14plus» iekļautas 15 pilnmetrāžas filmas, kuras vērtēs profesionālā žūrija, kā arī vienai no filmām īpašā jauniešu žūrija piešķirs Kristāla lāci.

Vimbas debijas spēlfilma ir spēcīgs autora pieteikums pilnmetrāžā. Tas ir izsmalcināts sievietes rakstura veidošanās portretējums - pieaugšanas stāsts, kuru caurvij vientulības, vilšanās un pirmās mīlestības pārdzīvojums. Latvijas Kultūras akadēmijas studente Elīna Vaska atveido filmas galveno varoni - septiņpadsmitgadīgo meiteni Raju, kura dzīvo mazā lauku saimniecībā kopā ar valdonīgo vecomāti Olgu (Ruta Birgere) un mazo brāli Robi (Andžejs Jānis Lilientāls). Baiss notikums pārvērš māsas un brāļa dzīvi, liekot meitenei pieņemt lēmumus, no kādiem vairītos pat pieaugušie.

«Latvijas kino ienāk jauna paaudze. Tas nozīmē, ka aug konkurence un arī filmu kvalitāte. Filmas nonākšana uz ekrāniem ir vēl viens spēcīgs Latvijas kino pieteikums pasaulē, kas noteikti iedvesīs jaunas vēsmas būtisku stāstu un būtisku tēmu risināšanā uz lielā ekrāna,» jaunu Latvijas režisoru atbalstīšanas nozīmi uzsver viena no filmas producentēm Aija Bērziņa.

Mūziku filmai komponējis Ēriks Ešenvalds, to Latvijas radio studijā ieskaņojis Valsts akadēmiskais koris «Latvija». Pazīstamajam Latvijas komponistam šis ir pirmais skaņu celiņš pilnmetrāžas kinofilmai. «Režisora un komponista kopdarbs veidojās dabiski, jo kopā abi strādājuši jau multimediālās simfonijas «Ziemeļu gaisma» ietvaros. Sadarbības turpināšana Renāra pirmās spēlfilmas skaņu celiņa izveidē bija likumsakarīga. Domāju, ka rezultāts būs brīnišķīgs pārsteigums skatītājiem kā Latvijā, kur šo pazīstamo muzikālo rokrakstu varēsim novērtēt citā gaismā, gan citviet pasaulē, kur šāds kopdarbs atklās gan Latvijas kino, gan mūzikas īpašo noskaņu,» par komponista un režisora sadarbību stāsta viena no filmas producentēm Alise Ģelze.

Kinoteātros visā Latvijā filma būs skatāma no 26. februāra.Regīna Zommere / Publicitātes foto

 


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS