Apmācies, stiprs lietus, lietus gāze
Rīga
Apmācies, stiprs lietus, lietus gāze
LV RU
Pasaulē

"Taleban" kaujinieki iebrūk Pakistānas augstskolā. Nogalināts 21 cilvēks. FOTO (14)

 
20.janvāris 2016  12:53

Pakistānas ziemeļrietumos trešdienas rītā notika kaujinieku iebrukums augstskolā, kura laikā nogalināts vismaz 21 cilvēks, un atbildību par to uzņēmās islāmistu grupējums "Taleban", paziņoja policija.

Lielākā daļa nogalināto studentu tika nošauti vīriešu kopmītnē.

Lielākā daļa nogalināto studentu tika nošauti vīriešu kopmītnē.

Kaujinieku iebrukumu izbeidza policija, karavīri un specvienības, iekļūstot universitātes pilsētiņā no zemes un gaisa.

Armija paziņoja, ka nogalinājusi četrus no iebrucējiem. Policija neprecizēja, vai tās minētais 21 nogalinātais cilvēks ietver arī četrus armijas nogalinātos kaujiniekus. Lielākā daļa nogalināto studentu tika nošauti vīriešu kopmītnē.

Kaujinieku iebrukuma laikā arī tika ievainoti vairāk nekā 30 cilvēku, tostarp studenti, personāla darbinieki un apsargi, sacīja reģionālās policijas priekšnieks Saīds Vazirs.

"Policija man pateica, ka universitātes pilsētiņā turpinās apšaude," neilgi pēc iebrukuma sākuma sacīja Bačas Hana Universitātes prorektors Fazals Rahīms Marvats. Šī augstskola atrodas Čarsadas pilsētā apmēram 50 kilometrus no Pešavaras un ir nosaukta liberālas, pret talibiem noskaņotas politiskās partijas dibinātāja vārdā.

"Kaujinieki ir iekļuvuši universitātes pilsētiņā no dienvidu puses,” teica Marvats. Apsardzes priekšnieks Niks Mohammeds sacīja, ka uzbrucēji iekļuvuši universitātes pilsētiņā netālu no tās viesu nama.

"Universitātes pilsētiņā ir vīriešu un sieviešu dzimuma personāla darbinieki un studenti,” sacīja prorektors. Viņš piebilda, ka bija devies uz darbu, kad tika informēts par šo uzbrukumu.

"Nebija paziņots par nekādiem draudiem, bet mēs jau bijām pastiprinājuši apsardzi universitātē,” teica Marvats.

Pešavarā pērn decembrī notika Pakistānas lielākais ekstrēmistu uzbrukums upuru skaita ziņā, kad grupējuma “Taleban” kaujinieki iebruka armijas skolā un noslepkavoja vairāk nekā 150 cilvēku.


 
"Taleban" kaujinieku iebrukums Pakistānas augstskolā

BNS/Foto: AFP/LETA, EPA/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS