Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Kultūra

Vecrīgā skatāma mākslinieka un 7 bērnu tēva Rolanda Krišjāna gleznu izstāde (8)

 
21.janvāris 2016  12:35

Grāmatu namā „Valters un Rapa” atklāta mākslinieka Rolanda Krišjāna gleznu izstāde, kurā skatāmas gan Rīgas centra ainavas, gan arī šī gada jubilāra noskaņās gleznotais Maestro portrets eļļā. Izstādes organizatori saka: „Nebijis gadījums! Raimonda Paula portrets eļļā pašā Vecrīgas centrā! Nez, ko par to domā Maestro?”

Grāmatu namā „Valters un Rapa” atklāta žanriski daudzpusīgā latviešu gleznotāja Rolanda Krišjāna darbu izstāde.

Grāmatu namā „Valters un Rapa” atklāta žanriski daudzpusīgā latviešu gleznotāja Rolanda Krišjāna darbu izstāde.

Mākslinieks dzimis 1966. gadā, Rīgā. 1993. gadā pabeidzis Latvijas Mākslas akadēmijas monumentāli dekoratīvās glezniecības nodaļu un 1995. gadā iestājies Jauno mākslinieku apvienībā. Rolands Krišjāns ir septiņu bērnu tēvs.

„Savā glezniecībā turpinu attīstīt un padziļināt meistarību klasiskajos žanros un sižetos – ainavās, portretos, klusajās dabās, marīnās. Taču īpaši pēdējā laikā iemēģinu roku arī abstraktajā virzienā. Tas dod iespēju no cita skatupunkta redzēt līdz šim paveikto un dod jaunus impulsus dažādajiem formālajiem risinājumiem. Krāsa, gaisma, faktūra – tie ir izteiksmes līdzekļi, kas mani ir saistījuši visu šo laiku gan reālistiskajos, gan abstraktajos darbos,” stāsta mākslinieks.

Rolands Krišjāns ir ļoti ražīgs, žanriski daudzpusīgs mākslinieks, kura audeklos redzam ainavas, klusās dabas, portretus, abstrakcijas un ikdienas dzīves vērojumus Rīgas ielās. Daiļrades tempu, ar kādu strādā mākslinieks, varētu pielīdzināt vecmeistara Edgara Vintera ražīgumam un arī pamatīgumam. Mākslinieks piedalījies daudzās izstādēs, kā arī veidojis vairāk kā desmit personālizstādes gan tepat Latvijā, gan arī Krievijā. Viņa darbi atrodas privātkolekcijās ASV, Kanādā, Vācijā, Francijā, Šveicē, Krievijā un citās valstīs.

Rolanda Krišjāna izstāde grāmatu nama „Valters un Rapa” centrālajā veikalā – Aspazijas bulvārī 24, Vecrīgā – būs skatāma līdz 20. februārim.
 
Rolanda Krišjāna darbu izstāde grāmatu namā „Valters un Rapa”

Elmārs Barkāns/Foto: publicitātes foto


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS