Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Politika

Cīņa par ietekmi turpinās. "Vienotība" un ZZS vēl nevienojas par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā (24)

 
21.janvāris 2016  15:11

Partija "Vienotība" un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) arī šodienas oficiālās tikšanās laikā vēl nav vienojušās par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā.

"Vienotība" un ZZS vēl nav vienojusies par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā

"Vienotība" un ZZS vēl nav vienojusies par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā

Sarunas plānots turpināt pirmdien, 25.janvārī.

Valsts prezidenta nominētajam premjera amata kandidātam Mārim Kučinskim (ZZS) un ZZS šodien notika otrās oficiālās sarunas ar "Vienotību" par valdības veidošanu.

Kučinskis jau iepriekš norādīja, ka no viņa un ZZS puses topošās valdības ministru sadalījuma piedāvājumā nekādi unikāli jaunumi vai pavērsieni nav gaidāmi.

ZZS savā politiskajā pārraudzībā vēlas Finanšu ministriju (FM), Zemkopības ministriju (ZM), Aizsardzības ministriju (AM), Satiksmes ministriju (SM) un Veselības ministriju (VM), "Vienotībai" atvēlot Ārlietu ministriju (ĀM), Iekšlietu ministriju (IeM), Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), Ekonomikas ministriju (EM) un Labklājības ministriju (LM), bet nacionālajai apvienībai - Tieslietu ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), Kultūras ministriju (KM), kā arī Saeimas priekšsēdētāja amatu.

Šāda piedāvājuma akceptēšana izmainītu līdzšinējo spēku samēru valdībā. Pašlaik "Vienotībai" Ministru kabinetā ir seši pārstāvji un ZZS - pieci, savukārt ZZS vēlas šo proporciju apgriezt otrādi.

"Vienotība" jau pēc pirmajām sarunām pirmdien pauda vēlmi vadīt SM, kā arī ĀM, IeM, IZM, TM un EM. VL-TB/LNNK un ZZS iepriekš paustās vēlmes saskan ar iespējamo Kučinska amatu sadalījuma piedāvājumu.

Informē par Māra Kučinska un "Vienotības" notikušo tikšanos - video:LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS