Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Noderīgi ikdienā

Kā pareizi mājās izmazgāt dūnu segu? Tas jādara ļoti saudzīgi (9)

 
22.janvāris 2016  08:20

Spilvenos un segās iepildītās dūnas ir ļoti jutīgas pret mitrumu un mīcīšanu, tāpēc ar šādiem izstrādājumiem jāapietas saudzīgi. Tomēr tos var izmazgāt arī mājas apstākļos, ja vien ievēro dažus nosacījumus.

Jārēķinās, ka labas dūnu segas pilnīgai izžūšanai dažkārt nepieciešamas divpadsmit stundas.

Jārēķinās, ka labas dūnu segas pilnīgai izžūšanai dažkārt nepieciešamas divpadsmit stundas.

Pirmkārt, jāpārliecinās, vai veļas mašīnā ir paredzēts mazgāt vismaz sešus kilogramus veļas. Ja ir, tad segai vietas pietiks.

Otrkārt, dūnu segu mazgāšanai jāizmanto ļoti saudzīgs mazgāšanas līdzeklis, paredzēts zīda vai vilnas izstrādājumiem. Ja tādu nav pie rokas, šim nolūkam der arī matu šampūns ar neitrālu sastāvu.

Treškārt, sega jāmazgā saudzējošā režīmā maksimāli trīsdesmit grādu siltā ūdenī.

Ja sega ir veiksmīgi izmazgāta, tā ir arī pareizi jāizžāvē. Nav vēlams slapju dūnu segu vienkārši pārkarināt pāri auklai. Vislabākais variants ir atsevišķs veļas žāvētājs, kas izžāvē drēbju gabalus pilnīgi sausus. Ja tāda nav, bet veļas mašīnā ir žāvēšanas režīms, tad pirms tā ieslēgšanas jāieliek divas tenisa bumbiņas – tās kustoties kustinās arī dūnas, un tās nesalips. Pēc tam segu brīvi izklāj un atstāj, lai izžūst. Jārēķinās, ka labas dūnu segas pilnīgai izžūšanai dažkārt nepieciešamas divpadsmit stundas. Izžuvušu segu ar rokām izbužina un uzčubina, lai tā atgūtu formu un gaisīgumu.

Žurnāls "100 Labi Padomi" / Foto: Shutterstock


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS