Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Sabiedrībā

Latvijas karavīri devušies starptautiskajā pretterorisma misijā uz Irāku (60)

 
22.janvāris 2016  22:08

Vēstnieks Kaspars Ozoliņš piektdien Birkerodē (Birkerod), Dānijā piedalījies Latvijas Bruņoto spēku karavīru pavadīšanas parādē, kuri dodas starptautiskajā pretterorisma misijā uz Irāku, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Seši Latvijas karavīri piedalīsies misijā Irākā Dānijas Karaliskās gvardes vienības sastāvā.

Seši Latvijas karavīri piedalīsies misijā Irākā Dānijas Karaliskās gvardes vienības sastāvā.

Pasākumā vēstnieks uzsvēra Latvijas un Dānijas aizsardzības spēku sadarbības nozīmi apmācībās un starptautiskajās misijās savstarpējās un reģionālās drošības stiprināšanā. Pasliktinājušies drošības apstākļi Eiropā ir jauns konteksts, kurā divpusējā aizsardzības sadarbība iegūst vēl ievērojamāku un sabiedrībai saprotamāku nozīmi.

Parādē ar uzrunām piedalījās arī Dānijas divīzijas komandieris, karaliskās gvardes komandieris un Dānijas parlamenta (Folketinga) Aizsardzības komitejas pārstāvis.

Pēc parādes ceremonijas vēstnieks tikās ar Latvijas kontingenta pārstāvjiem. Visiem misijā komandētajiem Latvijas karavīriem ir iepriekšēja dalības pieredze operācijās Irākā vai Afganistānā.

Seši Latvijas karavīri piedalīsies misijā Irākā Dānijas Karaliskās gvardes vienības sastāvā. Galvenais uzdevums misijā būs nodrošināt Irākas aizsardzības spēku vienību apmācību. Pirmsmisijas apmācība un pavadīšanas parāde notika Dānijas Karaliskās gvardes kazarmās Birkerodē.

Saeima mandātu dalībai misijā apstiprināja 14. janvārī.

BNS/Foto: Ieva Čīka/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS