Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Pasaulē

Vācijas ministrs: "Sīrijas miera sarunās jāpiedalās arī islāmistiem" (73)

 
24.janvāris 2016  17:30

Sarunās par Sīrijas krīzes noregulējumu būtu jāpiedalās arī islāmistu grupējumu pārstāvjiem, intervijā, kas svētdien publicēta laikrakstā "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung", apgalvo Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers.

Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers pauda šaubas par to, vai Sīrijā vispār ir politiski "mērenas aprindas".

Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers pauda šaubas par to, vai Sīrijā vispār ir politiski "mērenas aprindas".

Dialogā būtu jāpiedalās visām pusēm, "kas pārstāv Sīrijas sabiedrības daļas un kam ir reāla vara", norāda ministrs.

Viņš pauda šaubas par to, vai Sīrijā pēc teju pieciem pilsoņkara gadiem vispār ir politiski "mērenas aprindas".

Jau sen pagājis tas brīdis, kad "varēja izraudzīties partnerus un sarunu dalībniekus", norādīja Šteinmeiers, piebilstot, ka tas attiecas kā uz Sīrijas valdību, tā opozīciju.

Pie sarunu galda tomēr nevajadzētu atrasties teroristiem un reliģiskajiem ekstrēmistiem, "kas apņēmušies sabotēt jebkuru politisku risinājumu", sacīja ministrs.

Sīrijā kopš 2011.gada notiek pilsoņkarš, kurā pret valdību cīnās sašķeltās bruņotās opozīcijas grupējumi un ekstrēmistu organizācijas, tādas kā "Islāma valsts" un "Al Nusra". Atbilstoši ANO datiem kopš karadarbības sākuma Sīrijā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 250 000 cilvēku.

LETA / Foto: AFP, EPA/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS