Apmācies
Rīga
-1°
Apmācies
LV RU
Pasaulē

Bēgļu jaunieši Zviedrijas imigrantu centrā sarīko pamatīgu grautiņu, jo nepārdeva saldumus (37)

 
28.janvāris 2016  12:39

Bēgļu centrā Kalmāras apvidū, Zviedrijas dienvidos, 19 ar ieročiem bruņojušies jaunieši uzbrukuši darbiniekiem, kas no varmākām paglābušies, iebarikādējoties vienā no centra telpām, pavēstīja policijas amatpersonas.

2015.gadā Zviedrijā bez pieaugušajiem ieradās vairāk nekā 35 000 nepilngadīgo. No viņiem 2874 ir meitenes, pārējie - puiši.

2015.gadā Zviedrijā bez pieaugušajiem ieradās vairāk nekā 35 000 nepilngadīgo. No viņiem 2874 ir meitenes, pārējie - puiši.

Darbinieki atbrīvoti vienīgi tad, kad centrā ieradās policijas specvienība un arestēja nekārtību līderus.

"Izmitināšanas centrā, kur mitinās [pieaugušo] nepavadīti bēgļu bērni, izraisījās vardarbīgas nekārtības," laikrakstam "Expressen" sacīja Kalmāras policijas pārstāve Ingela Krona. "Viņi sāka trakot, kopumā 19 cilvēki sanāca kopā un to pastrādāja."

Jaunieši bija bruņojušies ar pašdarinātiem ieročiem, vēsta "Expressen".

Nekārtības sākušās pēc tam, kad centra darbinieks atteicies izpildīt centra iemītnieka lūgumu, laikrakstam "Barometern" sacīja policists Džons Nilsons.

"Vienam no viņiem tika atteikts nopirkt saldumus, un viņš sadusmojās uz darbinieku. Viņš sapulcēja kādus 15 savus draugus, un personāls bija spiests ieslēgties, kamēr viņi dauzīja logus un darīja, ko vien vēlējās."

Policija aizturējusi divus jauniešus. 16 gadus vecs jaunietis, kas tiek turēts aizdomās par nekārtību sākšanu, joprojām atrodas apcietinājumā. Otrs ir atbrīvots.

Lai mazinātu spriedzi, daži jaunieši pārvietoti uz citām dzīvesvietām.

2015.gadā Zviedrijā bez pieaugušajiem ieradās vairāk nekā 35 000 nepilngadīgo. No viņiem 2874 ir meitenes, pārējie - puiši.

Pirmdien bēgļu pusaudžu mītnē Mēlndalā, netālu no Gēteborgas, viens tās iemītnieks nodūra centra 22 gadus veco darbinieci Aleksandru Mezheru. Slepkavība Zviedrijā izraisījusi pastiprinātu uzmanību par problēmām, ko rada liela nepavadītu pusaudžu imigrantu atrašanās valstī.

Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) robežaģentūras "Frontex" datiem nelegālo imigrantu skaits, kas pērn ieradies ES, pārsniedz 1,2 miljonus.

Lielākā nelegālo imigrantu daļa necenšas palikt pirmajā ES valstī, kuras viņi sasniedz - Itālijā vai Grieķijā -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Otrs populārākais nelegālo imigrantu galamērķis ES ir Zviedrija, kur viņi arī līdz šim varēja rēķināties ar dāsnu valsts atbalstu.

Nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi, pārējie ir ekonomiskie imigranti, decembrī atzina Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

LETA/Foto: EPA/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS