Skaidrs
Rīga
Skaidrs
LV RU
Pasaulē

Bērnudārzā Norvēģijā atceļ karnevālu: meitenēm neesot labi vilkt princešu kleitas (72)

 
28.janvāris 2016  12:58

Norvēģijā kāda bērnudārza administrācija ir atcēlusi tradicionālo karnevālu, uzskatot, ka tas veicina dzimumu stereotipus.

Lēmums par ikgadējā karnevāla atcelšanu nebija vienbalsīgs, taču bērnudārza administrācija tomēr nolēma no pasākuma atteikties.

Lēmums par ikgadējā karnevāla atcelšanu nebija vienbalsīgs, taču bērnudārza administrācija tomēr nolēma no pasākuma atteikties.

Administrācija par šādu stereotipu veicināšanu uzskatīja to, ka zēni uz šo karnevālu mēdz uzvilkt vīrišķīgu supervaroņu kostīmus, bet meitenes ģērbjas princešu kleitās.  

“Mēs neuzskatām, ka mūsu vērtībām atbilstu rīkot pasākumu, kur bērni uzskata par svarīgu piemēroties konkrētām dzimumu lomām,” paziņoja pie Trondheimas pilsētas esošā Vikosenas bērnudārza direktore Renāte Kvivesena.

Šī bērnudārza audzēkņi ir vecumā līdz sešiem gadiem.

Vecāki pa e-pastu tika informēti, ka ikgadējais karnevāls, kas tiek rīkots neilgi pirms kristiešu Lielā gavēņa, šogad nenotiks pēc valdes nevienbalsīga lēmuma. Bērnudārza valdē ir gan pedagogi, gan vecāki.

Vecākiem sūtītajā e-pasta vēstulē arī tika paustas bažas par Lielā gavēņa komercializāciju, kuras dēļ “ne visi bērni pieredz šo dienu kā kaut ko pozitīvu”.

Kvivesena sacīja, ka daži vecāki bija vīlušies, bet piebilda, ka “pēdējos gados šī svētku pasākuma raksturs ir mainījies, tāpēc mēs uzskatījām par vajadzīgu vēlreiz izvērtēt tā kārtību”.

Norvēģi lepojas ar panākumiem sieviešu tiesību veicināšanā. Norvēģijas parlamentā apmēram 40% deputātu ir sievietes, ieskaitot premjerministri un finanšu ministri, un firmu valdēs vismaz 40% locekļu jābūt sievietēm.

BNS/Foto: Shutterstock


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS