Mākoņains
Rīga
-3°
Mākoņains
LV RU
Runā Rīga

Rīgas iedzīvotāji visvairāk vēloties, lai domes zvani atskaņo Paula melodiju no "Ilgā ceļa kāpās" (16)

 
29.janvāris 2016  18:41

Par godu komponista Raimonda Paula 80.gadu jubilejai Rīgas Rātsnama zvani februārī sāks atskaņot maestro melodijas, kuras ieteikuši iedzīvotāji, visbiežāk izvēloties melodiju no kinofilmas "Ilgais ceļš kāpās", informē Rīgas dome.

Rīgas iedzīvotāji visvairāk vēloties, lai domes zvani atskaņo Paula melodiju no "Ilgā ceļa kāpās"

Balsošana vēl turpinās līdz 1.februārim, taču jau tagad par absolūtu līderi izvirzījusies melodija no kinofilmas "Ilgais ceļš kāpās". Daudz neatpaliek "Vella kalpu dziesma" un "Manai dzimtenei". Kopumā pašvaldībā saņemti ieteikumi par 58 maestro melodijām.

Vēl līdz 1.februārim Rīgas domes sociālo tīklu Rīgas domes profilos "Facebook" un "Twitter" var nodot ierosinājumus par to, kādas Paula melodijas iedzīvotāji vēlētos dzirdēt Rātsnama zvanu repertuārā. Savus ieteikumus var sūtīt arī uz Rīgas domes e-pastiem "nsa@riga.lv" un "apc@riga.lv" vai zvanīt pa bezmaksas informatīvo tālruni 80000800.

Plānots, ka Rātsnama zvani katru stundu spēlēs tikai maestro melodijas. To pielāgošanu zvanu skanējumam veic komponists Mārtiņš Brauns, kurš jau adaptējis patlaban atskaņotās zvanu melodijas. Komponists brīdina, ka melodiju apstrādes vajadzībām tuvāko pāris nedēļu laikā zvani tiks spēlēti dažādos laikos, ne tikai apaļās stundās. Tāpat jāatceras, ka zvanu skanējums ir specifisks un tiem nevar pielāgot kuru katru melodiju, tomēr komponists sola, ka iedzīvotāju iemīļotāko Paula dziesmu adaptācijas būs dzirdamas, norāda domē.

Gaidāms, ka visas jaunās melodijas regulāri sāks skanēt no februāra vidus, tomēr precīzu datumu pagaidām pateikt neesot iespējams, jo melodiju pielāgošana ir radošs process, kuru grūti prognozēt.

Pašlaik Rātsnama zvani no plkst.8 līdz 23 ik pēc stundas atskaņo kādu klasisku un tautā zināmu skaņdarbu, starp kuriem nav nevienas Paula melodijas. No Vācijas atvestie un šīs valsts speciālistu uzstādītie 30 datorizētie zvani uz Rātsnama terases sāka skanēt 2006.gadā.

LETA / Foto: Mārtiņš Plūme/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS