Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Citi sporta veidi

Ir ar ko lepoties. Latvijas daiļslidotāja ceturtā Eiropas čempionātā! (16)

 
29.janvāris 2016  23:26

Latvijas čempione daiļslidošanā Angelīna Kučvaļska piektdien ar jaunu valsts rekordu izcīnīja augsto ceturto vietu Slovākijā notiekošajā Eiropas čempionātā.

Daiļslidotāja Kučvaļska ar jaunu Latvijas rekordu Eiropas čempionātā paliek uzreiz aiz goda pjedestāla.

Daiļslidotāja Kučvaļska ar jaunu Latvijas rekordu Eiropas čempionātā paliek uzreiz aiz goda pjedestāla.

17 gadus vecā Latvijas daiļslidotāja bija augstajā piektajā vietā pēc trešdien veiktās īsās programmas, kurā viņa nopelnīja 58,99 punktus, kas arī ir jauns valsts rekords.

Līdzīgi kā īso programmu, arī izvēles sacensībās Kučvaļska savu priekšnesumu veica teicami, nepieļaujot būtiskas kļūdas, kas viņai ļāva nopelnīt tieši 118 punktus. Tas izvēles programmā bija ceturtais labākais rezultāts, kas uz šo pozīciju ļāva pakāpties arī abu programmu summā.

Summā Kučvaļska izcīnīja 176,99 punktus, kas ir viņas personiskais un jauns Latvijas rekords.

Tikmēr visu Eiropas čempionāta goda pjedestālu aizņēma Krievijas sportistes, bet par kontinenta čempioni kļuva Jevgēņija Medvedeva, kura summā tika pie 215,45 punktiem. Savukārt sudraba medaļu izcīnīja Jeļena Radionova (209,99 punkti), kura jau pērn kļuva par vicečempioni, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās Anna Pogorilaja (187,05 punkti).

Arī pērn Eiropas čempionātā visu goda pjedestālu dāmu konkurencē aizņēma Krievijas daiļslidotājas, par čempioni kļūstot Jeļizavetai Tuktamiševai.

Pirms gada Kučvaļska Eiropas meistarsacīkstēs negaidīti izcīnīja septīto vietu. Šāds sasniegums Latvijai deva divas ceļazīmes uz šī gada kontinenta čempionātu, tomēr otra valsts vadošā daiļslidotāja Diāna Ņikitina, kura šogad dažreiz sacensībās pat uzrādījusi augstāku rezultātu par Kučvaļsku, ir pārāk jauna, tāpēc šogad sacensībās vēl piedalīties nevar.

Kā zināms, pirms tam 12.vietu savā debijas Eiropas čempionātā pieaugušajiem izcīnīja talantīgais Deniss Vasiļjevs, bet dejās uz ledus Latvijas pāris Olga Jakušina un Andrejs Ņevskis nespēja kvalificēties izvēles programmai, sacensības noslēdzot 22.pozīcijā.

LETA/Foto: AFP/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS