Mākoņains
Rīga
Mākoņains
LV RU
Pasaulē

Turcija ES prasa vēl 2 miljardus eiro bēgļu aprūpei (14)

 
30.janvāris 2016  13:57

Papildus solītajiem trīs miljardiem eiro par atbalstu nekontrolētās imigrācijas krīzes risināšanā Turcija Eiropas Savienībai (ES) prasa vēl divus miljardus, sestdien vēsta vācu laikraksts "Die Welt".

Augsta ranga ES diplomāts atklāja, ka Ankara vēlas piecus miljardus eiro, taču ES gatava dot vienīgi apsolītos trīs miljardus eiro.

Augsta ranga ES diplomāts atklāja, ka Ankara vēlas piecus miljardus eiro, taču ES gatava dot vienīgi apsolītos trīs miljardus eiro.

"Ankara tagad vēlas piecus miljardus eiro, taču mēs esam gatavi dot vienīgi apsolītos trīs miljardus eiro," laikraksts citē kādu augsta ranga ES diplomātu.

Kā ziņots, saskaņā ar ES un Turcijas vienošanos Ankarai tika apsolīti trīs miljardi eiro, lai tā uzlabotu savu robežkontroli un valstī esošo sīriešu bēgļu dzīves apstākļus, tādējādi ierobežojot nelegālo imigrantu straumi, kas pārpludinājusi Eiropu.

Tomēr vajadzīgo summu ES vēl nav izdevies savākt, dalībvalstīm stīvējoties par nepieciešamo līdzekļu savākšanu. Piemēram, Itālija atteikusies maksāt savu daļu.

Turklāt Ankara vēlas, lai tai tiktu dota lielāka teikšana, nosakot, kā no ES saņemtā nauda tiks tērēta, kamēr Brisele uzstāj, ka līdzekļi tērējami konkrētiem projektiem, un ka tam jānotiek tās kontrolē, lai pārliecinātos, ka nauda patiesi nonāk līdz bēgļiem.
160 000 Sīrijas bēgļu ierodas Turcijā
LETA/Foto AFP/LETA

 


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS