Apmācies, stiprs lietus, lietusgāze
Rīga
-1°
Apmācies, stiprs lietus, lietusgāze
LV RU
Runā Rīga

Tropu mēnesī Rīgas Zoodārzā aicina pētīt mitrājus

 
02.februāris 2016  11:50

Jau četrpadsmito februāri Rīgas zooloģiskajā dārzā tiek organizētas Tropu mēneša aktivitātes. Ja iepriekšējos gados kopā ar apmeklētājiem esam pētījuši dažādas tropiskajos reģionos mītošo dzīvnieku grupas un to pielāgojumus izdzīvošanai, tad šogad pievēršam uzmanību vienai no daudzveidīgākajām ekosistēmām – mitrājiem. Un ne velti, jo pasaules mitrajos biotopos dzīvo līdz 12% pasaules dzīvnieku sugu.

Tropu mēnesī Rīgas Zoodārzā aicina pētīt mitrājus

Atklājot šī gada Tropu mēnesi aicinām žurnālistus piektdien, 5. februārī plkst. 12.00 uz Zoodārza Tropu māju, kur tropiskā atmosfērā runāsim par mitrājiem un to nozīmi dabā, par Ramsāres jeb mitrāju konvenciju, par mitrājiem Latvijā un pasaulē, kā arī par pasaules mitrāju iemītniekiem tepat Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Pasākumā piedalīsies speciālisti no Dabas aizsardzības pārvaldes (Latvijas oficiālais pārstāvis Ramsāres konvencijā Juris Jātnieks un DAP ģenerāldirektores vietniece dabas aizsardzības jautājumos Gunta Gabrāne), speciālisti no Rīgas Zooloģiskā dārza un mazie pārstāvji no “Gaismas tilts 97”, kuri līksmi iedzīvinās neparastus mitraiņu iemītniekus.

Tātad no 1. līdz 29. februārim Tropu mēneša Zoodārzā ietvaros:

*    Darba dienās piedāvājam nodarbības un ekskursijas skolēnu grupām par mitrājiem Latvijā un pasaulē, par to nozīmi dabā un par to iemītniekiem. Nodarbībām jāpiesakās iepriekš pa tālr. 67518669 vai rakstot epasta vēstuli uz adresi riga.zoo.skola@gmail.com.

*    Savukārt februāra sestdienās un svētdienās ikviens interesents aicināts piedalīties radošajās un pētnieciskajās aktivitātēs Tropu mājā no plkst. 12.00-15.00.

Lai gūtu tropiskas noskaņas, ieskatieties arī uzziņu dienesta 1188 sarūpētajā Zoodārza virtuālajā Tropu mājā.

Plašāk par mitrājiem, to nozīmi un Ramsāres konvenciju lasiet šeit.

Citi jaunumi
Februārī zoodārza filiāles „Cīruļi” apmeklējums par 50 % lētāks

Līdz 29. februārim, izdrukājot kuponu sadarbībā ar uzziņu dienestu 1188, iespējams iepazīt ”Cīruļu” dzīvniekus ar 50% atlaidi no pamatcenas. Plašāk visu zoodārza februāra īpašo atlaižu piedāvājumu var apskatīt šeit.
 
Tropu mēnesis Rīgas Zooloģiskajā dārzā

Regīna Zommere / Publicitātes foto


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS