Mazmākoņains
Rīga
-1°
Mazmākoņains
LV RU
Viedokļi

Igaunijas prezidents Ilvess: "Bēgļi apdraud Eiropu tā kā vēl nekad" (63)

 
02.februāris 2016  14:00

Bēgļi, gas ierodas Eiropā kara draudu dēļ, kā arī ekonomiskie bēgļi apdraud Eiropu tā, kā vēl nekad, otrdien, uzrunājot Eiropas Parlamentu (EP), sacīja Igaunijas prezidents Tomass Henrihs Ilvess.

Igaunijas prezidents Tomass Henrihs Ilvess.

Igaunijas prezidents Tomass Henrihs Ilvess.

Viņš pauda, ka "mēs šausmināmies par to, cik daudzi daudzi bēgļi ir Eiropā un skaidrs, ka tas atstās iespaidu gan uz sociālo budžetu gan arī kohēzijas līdzekļiem". Vienlaikus viņš atgādināja, ka 1946.gadā Eiropā bija daudzi miljoni dažādu valstu bēgļi, un arī tad tika atrasts risinājums.

Ilvess uzsvēra, ka ir nepieciešams solidāri visām ES valstīm risināt bēgļu problēmu, stiprināt ES ārējo robežu, kā arī izveidot tādu bēgļu politiku, kas ļautu izraidīt nelegālos migrantus.

Igaunijas prezidents vērsa uzmanību uz apstākli, ka, izmantojot bēgļu jautājumu, popularitāti gūst dažādas organizācijas, kas dod priekšroku salīdzinoši radikālai politikai "Pilsoņi gaida no mums izlēmīgu rīcību, bet tradicionālie politiķi nespēj to piedāvāt, tāpēc ES valstu pilsoņi arvien labprāt skatās uz tiem politiķiem, kuri vismaz izsakās, ka viņiem radikāls risinājums," tā Ilvess.

Ilvess uzrunāja EP kārtējās plenārsesijas ietvaros, kas norisinās no 1. līdz 4.februārim.

Viņš ir Igaunijas pirmā persona pēdējos 10 gadus, un šogad beidzas Ilvesa prezidentūras otrais termiņš.

BNS / Foto: AFP/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS