Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
112

Kokneses novadā aizturētais vīrietis nespēj pamatot, kāpēc seksuāli izmantoja zīdaini (12)

 
02.februāris 2016  18:46

Valsts policijas Aizkraukles iecirkņa darbinieki pabeiguši izmeklēšanu krimināllietā par seksuālu vardarbību pret desmit mēnešus vecu zīdaini, informēja Valsts policija.

Šobrīd cietušais bērns joprojām atrodas krīzes centrā.

Šobrīd cietušais bērns joprojām atrodas krīzes centrā.

Izmeklēšanā iegūtā informācija apstiprina, ka 2015.gada 22.augustā kādā dzīvoklī Kokneses novadā notikusi iedzeršana. Uzdzīves laikā dzīvokļa saimniece un kompānija, kas bijusi dzīvoklī, uz laiku pametuši dzīvokļa telpas. Dzīvoklī palicis desmit mēnešus vecs zīdainis un 1961.gadā dzimis vīrietis, kurš bija bērna mātes dzīvesbiedrs.

Pierādījumi liecina, ka zīdaiņa mātes prombūtnes laikā vīrietis veicis netiklas darbības ar bērnu un nodarījis bērnam miesas bojājumus. Policija par notikušo uzzinājusi no mediķiem, kas bija izsaukti uz notikuma vietu, lai sniegtu zīdainim medicīnisko palīdzību.

Tajā pašā dienā vīrietis aizdomās par šī nozieguma izdarīšanu aizturēts, bet vēlāk viņam ar tiesas lēmumu piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Izmeklēšanas laikā aizdomās turētais policijai atzinis savu vainu nodarītajā, taču motivēt savu rīcību viņš nav spējis.

19.janvārī Aizkraukles policisti pabeiguši izmeklēšanu un lietu nosūtījuši Zemgales apgabaltiesas prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Aizdomās turētajam tiek inkriminēta seksuāla vardarbība pret personu, kas nav sasniegusi 16 gadus vecumu, ja tā izraisījusi smagas sekas. Par šādu noziegumu Krimināllikumā paredzēts augstākais soda mērs - mūža ieslodzījums - vai brīvības atņemšana no desmit līdz divdesmit gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz pieciem gadiem.

Šobrīd cietušais bērns joprojām atrodas krīzes centrā.

LETA / Foto: Shutterstock


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS