Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Bizness

Eiropas Savienība vēloties pārskatīt dalībvalstu līgumus ar Krievijas gāzes milzi "Gazprom"

 
03.februāris 2016  08:43

Eiropas Savienība (ES) vēlas pārbaudīt līgumus, kurus "Gazprom" slēdzis ar ES valstu uzņēmumiem, pastāvot aizdomām, ka Krievijas enerģētikas gigants, pārkāpjot bloka noteikumus, uzspiedis negodīgas cenas, ziņo Vācijas laikraksts "Frankfurter Allgemeine Zeitung" (FAZ).

ES vēlas izvērtēt dalībvalstu uzņēmumu līgumus ar "Gazprom", ziņo vācu laikraksts.

ES vēlas izvērtēt dalībvalstu uzņēmumu līgumus ar "Gazprom", ziņo vācu laikraksts.

Brisele pagaidām nav komentējusi FAZ trešdienas numurā publicēto rakstu, kas atsaucas uz kādu ES iekšējo dokumentu.

Pagājušā gada aprīlī Eiropas Komisija (EK) apsūdzēja "Gazprom" ES vienotā tirgus noteikumu pārkāpumos, kropļojot konkurenci Austrumeiropas un Centrāleiropas gāzes tirgū, kur Krievijas lieluzņēmums joprojām ir dominējošais piegādātājs.

Īpaši EK norādīja uz "Gazprom" aizliegumu tirgoties ar tā piegādāto dabasgāzi starp dažādām ES dalībvalstīm, tādējādi radot sev iespēju uzspiest negodīgas cenas.

Tolaik "Gazprom" kategoriski noliedza EK apsūdzības.

Brisele Krievijas enerģētikas koncerna darbību sāka izmeklēt jau 2012.gadā, lai pārbaudītu situāciju Baltijas valstīs, kā arī Bulgārijā, Čehijā, Polijā, Slovākijā un Ungārijā.

Tagad, kā ziņo FAZ, EK vēlas iegūt pilnīgu informāciju par līgumiem, kas slēgti ar "Gazprom". Tas attiecas uz līgumiem, kuru darbība ir ilgāka par gadu un kuri nodrošina vairāk nekā 40% no konkrētās dalībvalsts dabasgāzes patēriņa.

Šajā kategorijā noteikti iekļaujas arī starp Krieviju un Vāciju pa Baltijas jūras gultni izbūvētā gāzesvada paplašināšanas projekts "Nordstream 2".

Brisele arī vēlas, lai turpmāk tā no paša sākuma tiktu iesaistīta sarunās par gāzes piegādēm starp ES dalībvalstīm un trešajām valstīm, norāda laikraksts, piebilstot, ka Vācija, iespējams, centīsies pretoties šai iniciatīvai.

LETA/Foto: EPA/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS