Apmācies, stiprs sniegs
Rīga
Apmācies, stiprs sniegs
LV RU
Pasaulē

Austrumeiropas imigranti Bostonā jūtoties gluži kā Lietuvā (49)

 
03.februāris 2016  14:20

Lielbritānijas "vismazāk integrētajā pilsētā" Bostonā austrumeiropiešu imigranti jūtas vairāk kā Lietuvā, nevis Lielbritānijā, apgalvo laikraksts "The Daily Express".

Pilsētā ir ielas, kuru veikalos neiegriežas gandrīz neviens brits.

Pilsētā ir ielas, kuru veikalos neiegriežas gandrīz neviens brits.

"Mums šeit ļoti patīk. Jūtamies gandrīz, kā dzīvojot Lietuvā," laikrakstam teikusi kāda ģimene.

Lietuvietis Emils Kovals, kurš kopā ar ģimeni uz Bostonu pārvācās pirms sešiem gadiem, dzīvo ielā, kur 85% iedzīvotāju ir imigranti. "Mēs respektējam britu kultūru, tomēr šeit ir pārāk daudz no mūsu valsts, lai pēc tās ilgotos," viņš stāstīja.

Ģimenes, kas no Austrumeiropas pārvākušās uz Bostonu Linkolnšīrā, nejūt vajadzību integrēties. Sestā daļa pilsētas iedzīvotāju - 11 000 imigrantu - dzīvo nošķirtas dzīves.

Daudzi imigranti stāsta, ka var tikt galā, nerunājot angliski. Bostonā pieejami austrumeiropiešu bāri, veikali un pat dažādi darba piedāvājumi īpaši austrumeiropiešiem.

Laikraksts vēsta, ka pilsētā ir ielas, kuru veikalos neiegriežas gandrīz neviens brits. Arī zīmes un paziņojumi bieži ir lasāmi pat sešās valodās, lai visi iedzīvotāji tās varētu saprast.

Bostona ir saistoša imigrantiem, jo tajā atrodams darbs rūpnīcās vai lauksaimniecībā.

Laikraksts norādījis, ka vietējie Linkolnšīras iedzīvotāji jūt "zināmu aizvainojumu" pret imigrantiem. "Man nav nekādu darīšanu ar viņiem. Imigrācija cilvēkus traucē pilsētas izmēra dēļ. Smieklīgi, cik daudz veikalu viņiem ir," laikrakstam paudis kāds vietējais Bostonas iedzīvotājs.

Bostonu par vismazāk integrēto pilsētu nosaukusi pētnieciskā organizācija "Policy Exchange". Arī netālu esošā Spoldinga un Visbīča iekļuvušas šajā topā.
 
Austumeiropiešu veikaliņi Bostonā

LETA / Foto: AFP/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS