Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Izklaide

Vīnes Operas balle pulcē Eiropas smalkās aprindas. FOTOREPORTĀŽA (8)

 
05.februāris 2016  11:39

Austrijas galvaspilsētā norisinājās ikgadējā Vīnes Operas balle, kurā šogad, kā ierasts, pulcējās dažādu valstu sabiedrības krējums. Viesu pulkā bija amerikāņu aktrises Brūka Šīldsa un Pamela Andersone, operdziedātāji Plasido Domingo un Olga Peretjatko.

83 gadus vecais austriešu miljonārs Ričards Lugners uz balli ieradās amerikāņu aktrises Brūkas Šīldsas (pa kreisi) sabiedrībā.

83 gadus vecais austriešu miljonārs Ričards Lugners uz balli ieradās amerikāņu aktrises Brūkas Šīldsas (pa kreisi) sabiedrībā.

Vīnes Operas balle katru gadu piesaista tūkstošiem viesu no visas pasaules, sākot no jaunām kinoaktrisītēm līdz politiķiem, sporta zvaigznēm un biznesmeņiem, kuri pavada šo nakti valša ritmā, malkojot šampanieti.

Tradīcija rīkot balles ir dziļi iesakņojusies Austrijas vēsturē. Austrijas karnevālu sezona notiek no 1.janvāra līdz Pelnu trešdienai, kas ievada gavēņa laiku pirms Lieldienām. Tagad karnevālus un balles rīko gandrīz vai visas profesiju grupas - kafejnīcu īpašnieki, konditori, juristi, tiesneši, ugunsdzēsēji, floristi, ārsti.

Visslavenākā un viskrāšņākā ir Vīnes operas balle "Wiener Opernball", kura tiek rīkota Vīnes Valsts operā jau kopš 1877.gada. Īpaši slavena ir gadu pēc Austrijas neatkarības iegūšanas 1965. gadā rīkotā Vīnes operas balle, kurā pulcējās pazīstami tā laika politiķi. Pēc tam gadu no gada balles kļuva arvien krāšņākas un dārgākas.
 
Vīnes Operas balle 2016
Kasjauns.lv, LETA, Foto: Reuters/Scanpix, EPA/LETA, AFP/LETA, Vidapress
 


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS