Apmācies, neliels sniegs
Rīga
Apmācies, neliels sniegs
LV RU
Bizness

Vecumnieku putnkopjiem izmaksās 5771 eiro par salmonelozes dēļ iznīcinātām vistām

 
06.februāris 2016  14:44

Lai kompensētu zaudējumus saistībā ar salmonelozi, Zemkopības ministrija no budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem plāno izmaksāt 5771 eiro kompensāciju SIA "RRG" par minētās kaites dēļ iznīcinātām paipalām, vistām un olām, paredz valdības 9.februāra sēdes darba kārtība.

Vecumnieku novada saimniecībā iznīcinātas 543 vistas, 241 paipala, 2500 vistu olas un 3424 paipalu olas.

Vecumnieku novada saimniecībā iznīcinātas 543 vistas, 241 paipala, 2500 vistu olas un 3424 paipalu olas.

Kā norādīts Zemkopības ministrijas skaidrojumā, mājputnu īpašniekam ir tiesības saņemt kompensāciju par salmonelozes uzliesmojuma apkarošanas laikā iznīcinātiem putniem un olām, kas paredzētas patēriņam cilvēku uzturā vai inkubēšanai, kā arī par dzīvnieku barību.

Atbilstoši Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektora norādītajai informācijai Vecumnieku novada saimniecībā iznīcinātas 543 vistas, 241 paipala, 2500 vistu olas un 3424 paipalu olas.

Tā kā saimniecībā putni tiek perēti uz vietas, nav putnu iepirkšanas dokumentu, pēc kuriem var noteikt iznīcināto putnu vecumu, un jāpaļaujas uz Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektora konstatēto uz vietas saimniecībā. Tā kā inspektors atzīmējis norādi par kompensācijas nesamazināšanu, putnu īpašniekam pienākas kompensācija 5771 eiro apmērā.

Tāpat skaidrojumā norādīts, ka Zemkopības ministrija nodrošinās, lai atbilstoši Eiropas Savienības tiesību aktiem valsts budžetā daļēji tiktu atgūti līdzekļi par dzīvnieku īpašniekiem izmaksātajām kompensācijām saistībā ar salmonelozes apkarošanas programmu.

LETA/ Foto: EPA/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS