°
LV RU
Pasaulē

Izmeklētāji atklāj, kur bijusi paslēpta Somālijas lidmašīnā eksplodējusī bumba. VIDEO

 
08.februāris 2016  12:28

Somālijas izlūkdienesta darbinieki, izmeklējot sprādzienu komercreisa lidmašīnā, ir konstatējuši, ka spridzeklis bija paslēpts portatīvajā datorā.

Izmeklēšana turpinās, un līdz šim ir aizturēti apmēram 15 cilvēki saistībā ar sprādzienu "Daallo Airlines" lidmašīnā "Airbus A321".

Izmeklēšana turpinās, un līdz šim ir aizturēti apmēram 15 cilvēki saistībā ar sprādzienu "Daallo Airlines" lidmašīnā "Airbus A321".

Otrdien notikušais sprādziens izsita caurumu reģionālās aviosabiedrības "Daallo Airlines" lidmašīnā "Airbus A321" neilgi pēc tās izlidošanas no Mogadīšo starptautiskās lidostas uz Džibuti, nogalinot vienu pasažieri un viegli ievainojot vēl divus un liekot veikt ārkārtas nolaišanos šajā lidostā.

Nacionālās izlūkošanas un drošības aģentūras publiskotā novērošanas videomateriālā redzams, ka sprādziena sarīkošanā aizdomās turētais vīrietis saņem klēpjdatoru no diviem citiem vīriešiem, no kuriem viens ir uzvilcis apsardzes darbinieka jaku.

"Izmeklēšana turpinās, un līdz šim ir aizturēti apmēram 15 cilvēki saistībā ar šo incidentu," sacīja Somālijas drošībnieks, kas gribēja saglabāt anonimitāti.

"Sākotnējās izmeklēšanas rezultāti norāda uz to, ka bumba bija ievietota klēpjdatorā un to pārnēsāja viens no pasažieriem. Novērošanas kamera fiksēja dažas no šīm darbībām, un tiek uzskatīts, ka uzbrukumu koordinēja personu tīkls, no kurām daudzas ir aizturētas un pret kurām notiek izmeklēšana," piebilda ziņu avots.

Varasiestādes sākumā bija vainojušas sprādzienā pēkšņu gaisa spiediena samazināšanos. Sestdien pēc Somālijas un starptautisku ekspertu veiktām izmeklēšanām transporta un aviācijas ministrs Ali Ahmeds Džama paziņoja, ka sprādzienu izraisījusi bumba.


LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS