Apmācies, stiprs lietus, lietusgāze
Rīga
-1°
Apmācies, stiprs lietus, lietusgāze
LV RU
112

Cietumiem būs jābrīdina cietusī persona par ieslodzītā atbrīvošanu vai izbēgšanu (4)

 
09.februāris 2016  16:47

Cietumiem turpmāk būs jābrīdina cietusī persona par ieslodzītā atbrīvošanu vai izbēgšanu no cietuma, paredz grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā, ko Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien, 9.februārī, atbalstīja galīgajā lasījumā, aģentūra BNS uzzināja parlamenta Preses dienestā.

Grozījumu mērķis ir brīdināt cietušo par ieslodzītā neatrašanos cietumā, kā arī novērst atkārtota apdraudējuma iespējamību.

Grozījumu mērķis ir brīdināt cietušo par ieslodzītā neatrašanos cietumā, kā arī novērst atkārtota apdraudējuma iespējamību.

Regulējums paredz, ka brīvības atņemšanas iestāde nosūta cietušajam informāciju par notiesāto, kurš ir vai tiks atbrīvots no cietuma vai kurš ir izbēdzis, ja ir saņemts procesa virzītāja paziņojums par šādas informēšanas nepieciešamību. Likums tiks papildināts ar jaunu pantu par informācijas nosūtīšanu cietušajam, norādot, ka informāciju nosūta ne vēlāk kā 15 darba dienas pirms notiesātā atbrīvošanas no cietuma. Savukārt par ieslodzītajiem, kas izbēguši, atbrīvoti pirms termiņa vai pārcelti izciest sodu ārvalstīs, cietumi informāciju cietušajam nosūtīs nekavējoties.

Grozījumu mērķis ir brīdināt cietušo par ieslodzītā neatrašanos cietumā, kā arī novērst atkārtota apdraudējuma iespējamību, teikts likumprojekta anotācijā. Līdz ar grozījumiem tiks ieviestas Eiropas Savienības prasības, ar ko nosaka noziegumos cietušo tiesību, atbalsta un aizsardzības minimālos standartus.

Tāpat likuma grozījumi papildināti ar normu, kas paredz uzdevumu valdībai - noteikt tehniskās prasības brīvības atņemšanas iestāžu būvniecībai. Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā trešajā galīgajā lasījumā vēl jāskata Saeimai.

BNS/Foto: Ieva Čīka/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS