Apmācies, stiprs lietus, гроза
Rīga
-3°
Apmācies, stiprs lietus, гроза
LV RU
Runā Rīga

Rātsnama zvani sāk atskaņot Maestro Raimonda Paula melodijas

 
10.februāris 2016  19:49

Par godu komponista Raimonda Paula 80. gadu jubilejai Rīgas Rātsnama zvani no trešdienas, 10.februāra, sāk atskaņot Maestro melodijas, kuras ieteikuši iedzīvotāji un kuras turpmāk katru dienu visa gada garumā ik stundu priecēs rīdziniekus un pilsētas viesus.

Raimonda Paula melodiju pielāgošanu zvanu skanējumam veica komponists Mārtiņš Brauns, kurš adaptēja līdzšinējās zvanu atskaņotās melodijas.

Raimonda Paula melodiju pielāgošanu zvanu skanējumam veica komponists Mārtiņš Brauns, kurš adaptēja līdzšinējās zvanu atskaņotās melodijas.

Svinīgajā atklāšanas pasākumā šodien piedalījās pats Raimonds Pauls, komponists Mārtiņš Brauns, kurš Maestro melodijas aranžējis zvanu skanējumam, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, kā arī skolēni, kas 10. februārī ir Rīgas domes priekšsēdētāja “ēnas”.

Kā ziņots, iedzīvotāji visvairāk Rātsnama zvanu skaņās vēlējās dzirdēt   melodiju no kinofilmas “Ilgais ceļš kāpās,” “Vella kalpu dziesmu” un “Manai dzimtenei.”
Kopumā pašvaldībā tika saņemti ieteikumi par 58 Maestro melodijām.

Turpmāk R.Paula melodijas skanēs šādos laikos un secībā:

 9.00 – Atziedi, dvēsele
10.00 – Manai dzimtenei
11.00 – melodija no kinofilmas “Teātris”
12.00 – Ances romance
13.00 – Dāvāja Māriņa
14.00 – Circenīša Ziemassvētki
15.00 – melodija no kinofilmas “Ilgais ceļš kāpās”
16.00 – Es aiziet nevaru
17.00 – Mežrozīte
18.00 – Dziesma par pēdējo lapu
19.00 – Kāpēc man dziedāt svešu dziesmu
20.00 – Vella kalpu dziesma
21.00 – Kūko, kūko dzeguzīte

22.00 – Mēmā dziesma
23.00 - Starinnije časi (Es mīlu tevi)

R. Paula melodiju pielāgošanu zvanu skanējumam veica komponists Mārtiņš Brauns, kurš adaptēja līdzšinējās zvanu atskaņotās melodijas. Komponists atgādina, ka zvanu skanējums ir specifisks, tādēļ tiem nevar pielāgot kuru katru melodiju. Tomēr iedzīvotāju iemīļotāko R.Paula dziesmu adaptācijas ir dzirdamas.  

Kā zināms, Rātsnama zvani no plkst. 9.00 līdz 23.00 ik pēc stundas atskaņo kādu skaņdarba variāciju. No Vācijas atvestie un šīs valsts speciālistu uzstādītie 30 datorizētie zvani uz Rātsnama terases sāka skanēt 2006. gadā.
 
Raimonds Pauls un Mārtiņš Brauns svinīgi atklāj Rātsnama zvanu jaunās melodijas
 

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību
Regīna Zommere / Foto: Renārs Koris


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS