Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Pasaulē

Tā Kubā satikās pāvests Francisks un patriarhs Kirils. FOTO. VIDEO (1)

 
13.februāris 2016  10:16

Piektdien Kubā notikusi vēsturiska Romas katoļu baznīcas pāvesta Franciska un Krievijas Pareizticīgo baznīcas patriarha Kirila tikšanās.

Vatikāna un Maskavas Patriarhāta kopīgajā paziņojumā teikts, ka tā "iezīmēs svarīgu posmu attiecībās starp abām baznīcām".

Vatikāna un Maskavas Patriarhāta kopīgajā paziņojumā teikts, ka tā "iezīmēs svarīgu posmu attiecībās starp abām baznīcām".

Televīzijas demonstrētajās ainās redzams, kā Francisks un Kirils tiekoties Havanas lidostā apskaujas un smaida.

Abu baznīcu galvu tikšanās noslēgumā paredzēts parakstīt dokumentu, kurā būs vērsta uzmanība uz centieniem atkal apvienot kristīgās baznīcas, kopīgajām kristīgajām vērtībām, kā arī kristiešu vajāšanu Tuvajos Austrumos un Āfrikā.

Tā ir vēsturē pirmā abu lielo kristīgo baznīcu vadītāju tikšanās. Vatikāna un Maskavas Patriarhāta kopīgajā paziņojumā teikts, ka tā "iezīmēs svarīgu posmu attiecībās starp abām baznīcām".

Pāvests apmeklē Kubu pa ceļam uz Meksiku.

Vēsturiskā tikšanās tika gaidīta jau kopš 2014.gada, kad Francisks pauda gatavību tikties ar Kirilu jebkurā vietā, kur vien viņš vēlas.

Pāvests Francisks un patriarhs Kirils aicina atjaunot kristiešu vienotību
Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks un Krievijas Pareizticīgo baznīcas patriarhs Kirils aicināja atjaunot kristiešu vienotību un mudināja rīkoties, lai palīdzētu vardarbības apdraudētajiem kristiešiem Tuvajos Austrumos.

"Teju tūkstoš gadu katoļiem un pareizticīgajiem .bijusi liegta vienota lūgšana," teikts abu baznīcu galvu parakstītajā deklarācijā. "Mūs sāpina vienotības zudums, kas ir cilvēka vājuma un grēka rezultāts."

"Apzinoties daudzu šķēršļu esamību, mēs ceram, ka mūsu tikšanās var veicināt vienotības atkalatjaunošanos," teiks deklarācijā.

Pāvesta un patriarha tikšanos veicināja vardarbība Tuvajos Austrumos, kur no ekstrēmistu vardarbības cieš kristiešu kopienas.

"Mēs aicinām starptautisko sabiedrību steidzami rīkoties, lai novērstu tālāku kristiešu padzīšanu no Tuvajiem Austrumiem," teikts paziņojumā. "Daudzās valstīs Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā mūsu veselas mūsu brāļu un māsu ģimenes, ciemi un pilsētas tiek pilnībā iznīcinātas."

Pāvests Francisks tiekas ar Krievijas patriarhu Kirilu - video:


 
Vēsturiskā pāvesta Franciska un Krievijas patriarha Kirila tikšanās

LETA/Foto: EPA/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS