Apmācies
Rīga
-2°
Apmācies
LV RU
Pasaulē

Pentagons: Ziemeļkorejai nav tehnoloģijas kodoltrieciena nodarīšanai ASV (11)

 
13.februāris 2016  11:18

Ziemeļkoreja ir apņēmusies uzbrukt ASV ar kodolraķeti, taču to nevar izdarīt bez ārējas palīdzības sakarā ar trūkumiem savās tehnoloģijās, piektdien paziņoja Pentagons.

Pentagons zuņo, ka Ziemeļkorejas starpkontinentālā ballistiskā raķete "KN-08", "visticamāk, varētu" trāpīt ASV, ja tā tiks veiksmīgi izstrādāta.

Pentagons zuņo, ka Ziemeļkorejas starpkontinentālā ballistiskā raķete "KN-08", "visticamāk, varētu" trāpīt ASV, ja tā tiks veiksmīgi izstrādāta.

Kā teikts Pentagona ziņojumā Kongresam, Ziemeļkorejas starpkontinentālā ballistiskā raķete "KN-08", "visticamāk, varētu" trāpīt ASV, ja tā tiks veiksmīgi izstrādāta. Tomēr Ziemeļkoreja nav bijusi spējīga veikt šīs ārkārtīgi sarežģītās raķetes izmēģinājuma lidojumus un šobrīd tā kā ieroču sistēma ir vāja.

Progresa gaita būs arī daļēji atkarīga no tā, cik daudz tehnoloģijas un citas palīdzības tā var gūt no citām valstīm, teikts ziņojumā.

Phenjana izmēģina dažāda veida tehnoloģijas, lai varētu nodarīt triecienu ASV ar kosmosā palaistām starpkontinentālajām ballistiskajām raķetēm, taču tai nav tehnikas, kas no kosmosa atgrieztos atpakaļ uz Zemes, piebilsts ziņojumā.

Novembrī cietis izmēģinājums palaist ballistisko raķeti no zemūdenes.

Kā ziņots, Ziemeļkoreja pagājušajā svētdienā palaida raķeti, apgalvojot, ka tā sekmīgi ievadījusi orbītā mākslīgo Zemes pavadoni, taču ASV un Ziemeļkorejas kaimiņvalstis uzskata, ka Phenjana izmēģinājusi ballistisko raķeti, kas spējīga nest kodolieročus un sasniegt ASV kontinentālo daļu.

LETA/Foto: AFP/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS