Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
Rīga
Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
LV RU
Pasaulē

Obama piezvanījis Putinam, lai "atklātā un lietišķā" sarunā pārspriestu Sīrijā notiekošo (19)

 
14.februāris 2016  19:25

ASV prezidents Baraks Obama un Krievijas prezidents Vladimirs Putins telefonsarunas laikā ir pārsprieduši Sīrijas konfliktu.

Putins un Obama telefonsarunā pārrunājuši Sīrijas jautājumu.

Putins un Obama telefonsarunā pārrunājuši Sīrijas jautājumu.

Krievija informēja, ka Obama esot zvanījis Putinam, norādot, ka sarunas bijušas "atklātas un lietišķas".

Krievijas prezidents atkārtoja iepriekš pausto domu, ka Sīrijas jautājumā ir nepieciešams izveidot vienotu antiteroristisku koalīciju.

Abi līderi "vienojās aktivizēt sadarbību diplomātisko aģentūru un citu struktūru vidū ar mērķi īstenot [piektdien] Minhenē panākto deklarāciju, norādīts Kremļa paziņojumā.

Obama savukārt ir aicinājis Putinu pārtraukt gaisa triecienus Sīrijas opozīcijas spēkiem, ļaut piegādāt humāno palīdzību aplenktajām teritorijām un sākt uguns pārtraukšanu, paziņoja Baltais nams.

Īpaši ASV prezidents uzsvēris, lai Krievija "pārtrauc tās gaisa kampaņu pret mērenajiem opozīcijas spēkiem Sīrijā".

Obama arī apspriedis konfliktu Ukrainā, aicinot "apvienotos Krievijas-separātistus spēkus" ievērot pamieru un gādāt, lai Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotājiem būtu "pilnīga piekļuve visām teritorijām Ukrainas austrumos, tai skaitā starptautiskajai robežai".

Jau vēstīts, ka Starptautiskā Sīrijas atbalsta grupa, kurā ir 17 valstis, piektdien sarunās Minhenē vienojās par ambiciozu plānu karadarbības pārtraukšanai Sīrijā nedēļas laikā.

Maskava šonedēļ arī brīdināja pret jebkādu iespējamu sauszemes iebrukumu Sīrijā.

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs sestdien paziņoja, ka Krievijai par tās agresiju Ukrainā noteiktās sankcijas paliks spēkā līdz tā nebūs izpildījusi visus Minskas vienošanās nosacījumus.

BNS/Foto: AFP/EPA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS