Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Runā Rīga

"Karnevālu pavasaris" kinoteātrī Splendid palace

 
15.februāris 2016  20:29

20. februārī un 24. februārī ar tēmu “Karnevālu pavasaris” turpināsies sarunas par mūziku, kuras organizē Orķestris “Rīga” un vada Daumants Kalniņš. Februāris ir karnevālu, deju un masku laiks, tādēļ jaunāko klašu skolēni un bērni līdz 10 gadu vecumam aicināti iepazīt mūziku, kas skan karnevālos, un karnevālu svinēšanas tradīcijas pasaulē. Orķestris “Rīga” uzstāsies diriģenta Anda Klučnieka vadībā, piedalīsies dziedātāja Aija Vītoliņa.

Solistes Aijas Vītoliņas sniegumā būs iespēja dzirdēt Konsuelas Velaskēzas slaveno dziesmu “Besame mucho”.

Solistes Aijas Vītoliņas sniegumā būs iespēja dzirdēt Konsuelas Velaskēzas slaveno dziesmu “Besame mucho”.

Kamēr pavasaris lēnām tuvojas Latvijai, zemeslodes otrā pusē pašlaik valda karsta vasara un pavisam nesen noslēdzies pasaulslavenais Riodežaneiro karnevāls. Orķestra “Rīga” sniegumā skanēs dejas Latīņamerikas ritmos - īsta brazīļu samba, ugunīgā salsa, mambo un pasadoble, kuras saknes sniedzas Portugālē.

Mazajiem klausītājiem būs iespēja iepazīties ar virkni eksotisku sitaminstrumentu, kā kongas, kabasa, timbales, gīross, bongi, kuri tiks gan demonstrēti atsevišķi, gan skanēs kopā ar orķestri. Solistes Aijas Vītoliņas sniegumā būs iespēja dzirdēt Konsuelas Velaskēzas slaveno dziesmu “Besame mucho”.

Eiropā īpaši slavens ir Venēcijas karnevāls ar tradīcijām daudzu gadsimtu garumā. Stāstīsim par krāšņiem karnevālu tērpiem un dažādām maskām, neaizmirstot arī Itālijas mūziku. To raksturos straujā deja tarantella, neapolitāņu dziesmas un – Džoakīno Rosīni “Kaķu duets”, kurā kā dziedātāji un aktieri izpaudīsies Daumants Kalniņš un Aija Vītoliņa.

“Karnevālu pavasaris” turpināsies sarunas par mūziku, kuras organizē Orķestris “Rīga” un vada Daumants Kalniņš.

“Karnevālu pavasaris” turpināsies sarunas par mūziku, kuras organizē Orķestris “Rīga” un vada Daumants Kalniņš.


“Karnevālu pavasaris” ir ceturtā saruna par mūziku Orķestra „Rīga” rīkotajā ciklā skolēniem “Nāc, ieklausies orķestrī RĪGA!”, kas notiek trešdienās un sestdienās plkst. 13.00 kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē.
Biļetes koncertam 20. februārī  iespējams iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv. Plašāku informāciju par Orķestra „Rīga” rīkotajiem koncertiem var lasīt mājas lapā www.orkestris.riga.lv.

Regīna Zommere/Publicitātes foto
Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS