°
LV RU
Sporta zvaigznes

Latvijas daiļslidotāja uzstājusies svinībās, godinot Ziemeļkorejas bijušo līderi (39)

 
16.februāris 2016  22:22

Latvijas daiļslidotāja Alīna Fjodorova uzstājusies ledus šovā par godu Ziemeļkorejas bijušajam līderim Kimam Čeniram, otrdien vēstīja raidījums "LNT Ziņas".

Latvijas sportiste Alīna Fjodorova bija viena no sportistēm, kas tika uzaicināta uz Phenjanu.

Latvijas sportiste Alīna Fjodorova bija viena no sportistēm, kas tika uzaicināta uz Phenjanu.

Aģentūra "Reuters" vēsta, ka Latvijas pārstāve kopā ar sportistiem no Ziemeļkorejas, Krievijas, Baltkrievijas un Kanādas piedalījusies starptautiskā daiļslidošanas festivālā. Tas Phenjanā sarīkots, lai godinātu mirušā Čenira dzimšanas dienu, kas oficiāli nosaukta par Mirdzošās zvaigznes dienu.

Latvijas Slidošanas asociācijā LNT noskaidroja, ka festivālā piedalījusies daiļslidotāja Fjodorova, kura uz Ziemeļkoreju esot devusies privāti, un sportistes piedalīšanās totalitārās valsts bijušā līdera godināšanas svinībās nav saistīta ar asociāciju.

Ārlietu ministrijas preses sekretārs Raimonds Jansons sacīja, ka Latvija asi nosoda Ziemeļkorejas diktatoriskā režīma cilvēktiesību pārkāpumus un veiktos kodolizmēģinājumus, bet vienlaikus neierobežo savu pilsoņu tiesības brīvi ceļot.    

"Uzskatām, ka tas ir katras personas individuālās izvēles un zināmā mērā arī personiskās attieksmes jautājums un arī principu jautājums, cik komfortabli jūtas cilvēks, stājoties, šajā gadījumā var teikt, jelkādās līgumtiesiskajās attiecībās ar režīmu, kuru nosoda pasaule - neatkarīgi, vai šīs attiecības būtu sadarbība zinātnē, sportā, mūzikā vai jebkādā citā jomā," komentēja Jansons.

BNS/Foto: Vida Press, EPA/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS