Apmācies, stiprs sniegs
Rīga
Apmācies, stiprs sniegs
LV RU
Citi sporta veidi

Skeletonisti Lāce, Zunte un Netlaus uzreiz aiz goda pjedestāla Jaunatnes olimpiskajās spēlēs

 
19.februāris 2016  14:01

Latvijas skeletonisti Paula Kristiāna Lāce, Dārta Estere Zunte un Krists Netlaus piektdien palika uzreiz aiz goda pjedestāla Norvēģijā notiekošajās Pasaules Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs.

Latvijas skeletonisti Paula Kristiāna Lāce (pa kreisi), Dārta Estere Zunte un Krists Netlaus.

Latvijas skeletonisti Paula Kristiāna Lāce (pa kreisi), Dārta Estere Zunte un Krists Netlaus.

Meiteņu sacensībās Lāce izcīnīja ceturto vietu, no goda pjedestāla atpaliekot vien par 0,01 sekundi, bet Zunte palika piektā, kaut pēc pirmā brauciena atradās trešajā vietā. Savukārt Netlaus bija ceturtais starp puišiem.

Par čempioni meitenēm ļoti pārliecinoši kļuva britu sportiste Ešlija Pitaveja, kura tuvāko sekotāju Hannu Neisi no Vācijas summā apsteidza par 0,96 sekundēm. Savukārt pārējās konkurentes zaudēja jau vairāk nekā divas sekundes.

Piecpadsmit gadus vecā Zunte pēc pirmā brauciena bija trešā, bet otrajā uzrādīja tikai desmito rezultātu, daudz laika zaudējot pēc trešās kontrolatzīmes, savukārt septiņpadsmitgadīgā Lāce pirmajā braucienā bija sestā, bet otrajā uzrādīja trešo ātrāko laiku. Finišā abas Latvijas sportistes šķīra 0,47 sekundes.

Kopā skeletona sacensībās dāmām piedalījās 20 atlētes.

Tāpat piektdien notiek arī sacensības puišiem, kurās latvietis Netlaus jau pēc pēc pirmā brauciena bija ceturtajā vietā. Arī otrajā Netlaus uzrādīja šo pašu rezultātu, summā ļoti stabili saglabājot pozīciju.

Par čempionu kļuva krievs Jevgēņijs Rukosujevs, kuram Netlaus piekāpās par 0,88 sekundēm. Savukārt no goda pjedestāla viņš atpalika par 0,08 sekundēm.

Tikmēr kalnu slēpošanā atkal bez rezultāta palika latvietis Žaks Gedra. Slaloma sacensībās viņš pirmajā braucienā pēc pirmās kontrolatzīmes bija augstajā, sestajā, vietā, bet finišu nesasniedza.

Pirms tam Gedra nefinišēja arī milzu slalomā, bet augstvērtīgāko rezultātu guva kombinācijā, kur ierindojās 16.vietā.

Jau ziņots, ka Latvija līdz šim guvusi divas godalgas Jaunatnes olimpiskajās spēlēs - svētdien zeltu izcīnīja kamaniņu braucējs Kristers Aparjods, bet pirmdien sudrabu guva daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs.

Latvijas komandas dalībnieku sastāvā iekļauti 16 sportisti. Latvija pārstāvēta septiņos sporta veidos - daiļslidošanā, šorttrekā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā un biatlonā.

Lielākā pārstāvniecība ir kamaniņu sportā, kur ir pilna komanda - četri braucēji, skeletonā startē trīs atlēti, pa diviem pārstāvjiem ir daiļslidošanā, biatlonā, distanču un kalnu slēpošanā, savukārt šorttreka sacensībās sastāvā iekļauts viens Latvijas jaunais sportists.

Latvijas komandā iekļauti: Ernests Loktevs, Nora Viktorija Osīte (biatlons), Patrīcija Eiduka, Raimo Vīgants (distanču slēpošana), Žaks Gedra, Žanete Gedra (kalnu slēpošana), Diāna Ņikitina, Deniss Vasiļjevs (daiļslidošana), Kārlis Krūzbergs (šorttreks), Anda Upīte, Kristers Aparjods, Aksels Tupe, Kaspars Šļahota (kamaniņu sports), Krists Netlaus, Paula Kristiāna Lāce, Dārta Estere Zunte (skeletons).

Kā zināms, pirms četriem gadiem pirmajās Pasaules Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Latvijas komandas sastāvā arī bija iekļauti 16 sportisti. Zelta godalgu ieguva hokejists Augusts Valdis Vasiļonoks, kurš piedalījās individuālo prasmju pārbaudījumā, sudraba medaļu izcīnīja kamaniņu braucējs Riks Kristens Rozītis, bet bronza tika vēl vienai kamaniņu braucējai Ullai Zirnei. Startēja arī bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, kurš kopā ar Elvi Kamšu ierindojās ceturtajā vietā.

Pasaules Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles risināsies līdz svētdienai. Kopumā sacensībās piedalīsies vairāk nekā 1100 jauno sportistu no 70 pasaules valstīm vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Olimpisko spēļu sacensību programmā ir iekļauti 15 ziemas sporta veidi, un sacensībās tiks sadalīti 70 medaļu komplekti.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS