Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Pasaulē

Eiropas Savienība piekrīt britu pieprasītajām reformām (2)

 
21.februāris 2016  09:05

Pēc smagām sarunām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi piektdien beidzot panākuši vienošanos par Lielbritānijas premjerministra Deivida Kamerona pieprasītajām bloka reformām.

Lielbritānijas premjerministra Deivids Kamerons uzskata, ka briti tomēr nobalsos par palikšanu Eiropas Savienībā.

Lielbritānijas premjerministra Deivids Kamerons uzskata, ka briti tomēr nobalsos par palikšanu Eiropas Savienībā.

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks un Eiropas Komisijas (EK) vadītājs Žans Klods Junkers galīgo vienošanās variantu dalībvalstu līderiem nodeva darba vakariņu laikā.

Neilgi pēc tam Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite tviterī pavēstīja, ka vienošanās ir noslēgta, ko mirkli vēlāk tviterī apstiprināja arī Tusks, piebilstot, ka vienošanās saņēmusi vienbalsīgu atbalstu.

Vienošanās rosina cerības, ka referendumā par Lielbritānijas turpmāko dalību ES, kas varētu notikt jau 23.jūnijā, briti tomēr izšķirsies par palikšanu blokā.

Paredzēts, ka Kamerons tagad atgriezīsies Londonā, kur svētdien gaidāma ministru kabineta sēde, kurā premjers pārējos ministrus iepazīstinās ar panākto vienošanos.

Jau pirmdien valdība parlamentā iesniegs priekšlikumu par referenduma iespējamo datumu.

Tomēr Kameronam vēl jāpārliecina gan eiroskeptiķi paša partijas rindās, gan britu sabiedrība, ka panāktā vienošanās patiesi mainīs Lielbritānijas attiecības ar Briseli.

LETA/Foto: AFP/LETA

 


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS