Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Novadu ziņas

Koncertzālē "Cēsis" izskanējis LNSO un Ksenijas Sidorovas koncerts. FOTO

 
23.februāris 2016  11:33

Sestdien, 20. februārī, koncertzālē “Cēsis” izskanēja Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un pasaulslavenās akordeonistes, publikas mīlules Ksenijas Sidorovas koncerts. Pie diriģenta pults stājās jaunais franču diriģents Žiljēns Masmondē.

Kseniju Sidorovu dēvē par modernā akordeona vadošo vēstnesi, presē viņu raksturo kā “ārkārtīgi smalku un virtuozu” mūziķi.

Kseniju Sidorovu dēvē par modernā akordeona vadošo vēstnesi, presē viņu raksturo kā “ārkārtīgi smalku un virtuozu” mūziķi.

19. februārī Rīgā un 20. februārī Cēsīs izskanējušo koncertu programmai francisku piesitienu deva slavenās operas “Karmena” autora Žorža Bizē mazāk zināmā Simfonija Domažorā un Albēra Rusela skaņdarbi. Savukārt Ksenijas Sidorovas solo bija dzirdams čehu komponista Vāclava Trojana svītā “Pasakas”.

Kseniju Sidorovu dēvē par modernā akordeona vadošo vēstnesi, presē viņu raksturo kā “ārkārtīgi smalku un virtuozu” mūziķi. Viņa lauž joprojām iesīkstējušus stereotipus par savu instrumentu klasiskās mūzikas vidē, programmās atskaņojot Baha, Skarlati, Mendelszona un citu komponistu darbu pārlikumus un laikmetīgas, speciāli akordeonam rakstītas partitūras, no kurām dažas veltītas tieši Ksenijai.
 
Ksenijas Sidorovas koncerts Cēsīs

Regīna Zommere / Publicitātes foto


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS