°
LV RU
Basketbols

Latvijas tiesnesis Oļegs Latiševs tiesās Riodežaneiro basketbola turnīru (2)

 
01.marts 2016  14:48

Latvijas basketbola tiesnesis Oļegs Latiševs otro reizi karjerā tiesās olimpisko spēļu turnīrā, jo viņš ir iekļauts starp 30 soģiem, kuri nozīmēti Riodežaneiro olimpisko spēļu apkalpošanai, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Oļegs Latiševs ir kļuvis par vienu no labākajiem Eiropas basketbola tiesnešiem.

Oļegs Latiševs ir kļuvis par vienu no labākajiem Eiropas basketbola tiesnešiem.

Latiševs, kurš ir LBS Tiesnešu komisijas vadītājs, pirmo reizi olimpisko pieredzi guva pirms četriem gadiem Londonas olimpiskajās spēlēs, kad tiesāja septiņas spēles, tostarp sieviešu turnīra ceturtdaļfināla spēli, kurā tikās Austrālijas un Ķīnas valstsvienības.

Kā zināms, Latiševs tiesāja arī 2010. un 2014.gada Pasaules kausa izcīņas spēles, kā arī strādājis daudzos Eiropas čempionātos. Pērn Eiropas čempionāta finālturnīrā viņš vadīja astoņas spēles, ieskaitot pusfināla maču starp Lietuvu un Serbiju. Latiševs jau vairākus gadus arī apkalpo ULEB Eirolīgas spēles.

Viņš ir ceturtais Latvijas basketbola tiesnesis, kurš piedalījies olimpisko turnīru spēļu vadīšanā. Iepriekš dažādā statusā to darījuši Valdemārs Baumanis 1936.gadā, Aleksandrs Gomeļskis 1956.gadā un Mariss Bernāts 1980.gadā.

Riodežaneiro vīriešu un sieviešu basketbola turnīru spēles vadīs 30 FIBA uzaicinātie tiesneši, starp kuriem ir desmit eiropieši, kā arī astoņi komisāri. Latiševs būs vienīgais Baltijas valstu pārstāvis basketbola tiesnešu saimē.

Jau ziņots, ka Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs cīņas sporta sacensības tiesās arī Jānis Rončs, kurš ir arī Latvijas Cīņas federācijas (LCF) ģenerālsekretārs. Rončs pirmoreiz olimpiskās spēles tiesāja 2008.gadā Pekinā.

Oļegs Latiševs viesojas "Sporta studijā" - video:LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS