Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Pasaulē

Publicēts pasaules bagātāko cilvēku saraksts (11)

 
01.marts 2016  16:13

Datortehnoloģiju uzņēmuma "Microsoft" dibinātājs Bils Geitss trešo gadu pēc kārtas ierindojies žurnāla "Forbes" veidotā ikgadējā pasaules bagātāko cilvēku saraksta augšgalā, viņam apsteidzot Eiropas lielākā apģērbu mazumtirdzniecības uzņēmuma "Inditex" dibinātāju Amansio Ortegu.

"Forbes" norāda, ka kopumā pasaulē ir 1810 miljardieri.

"Forbes" norāda, ka kopumā pasaulē ir 1810 miljardieri.

Geitsa bagātība šogad novērtēta 75 miljardu dolāru (68,8 miljardu eiro) apmērā, kas ir par 4,2 miljardiem dolāru mazāk nekā pirms gada.

Geitss pēdējo 22 gadu laikā "Forbes" veidotā saraksta galvgalī kopumā atradies 17 reizes.

Otro vietu ar 67 miljardu dolāru bagātību ieņem spānis Ortega, bet trešajā vietā ierindojies amerikāņu investors Vorens Bafets, kura bagātība sasniegusi 60,8 miljardus dolāru.

Tikmēr uz ceturto vietu no pagājušā gada otrās pozīcijas noslīdējis Meksikas telekomunikāciju magnāts Karloss Slims, viņa turībai samazinoties par 27,1 miljardu dolāru - līdz 50 miljardiem dolāru.

Savukārt lielāko lēcienu "Forbes" sarakstā uzrādījis sociālā tīkla "Facebook" dibinātājs un vadītājs Marks Cukerbergs, kā arī ASV interneta tirdzniecības giganta "Amazon" vadītājs Džefs Bezoss, kuri pirmo reizi nonākuši desmitniekā.

Bezoss ar 45,2 miljardu dolāru bagātību no 15.vietas pakāpies uz piekto vietu, bet Cukerbergs ar 44,6 miljardiem dolāru uzlēcis no 16.vietas uz sesto vietu.

"Forbes" norāda, ka kopumā pasaulē ir 1810 miljardieri, salīdzinot ar 1826 miljardieriem pērn.

Šo miljardieru kopējā bagātība gada laikā samazinājusies no 7,05 triljoniem dolāru līdz 6,48 triljoniem dolāru, kas galvenokārt tiek skaidrots ar nepastāvību akciju tirgos.

"Forbes" sarakstā ir arī 198 jaunpienācēji, tostarp 70 no Ķīnas.

LETA / Foto: AFP/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS