Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Pasaulē

Ar mūzikas valodu Berlīnes vadošie orķestri sveic sanākušos bēgļus (5)

 
02.marts 2016  14:51

Otrdien Berlīnē aizvadīts bezmaksas koncerts bēgļiem un brīvprātīgajiem darbiniekiem, kas sniedz palīdzību bēgļiem, kurā uzstājās trīs pasaulslaveni diriģenti.

Diriģents Saimons Ratls un Berlīnes Filharmonijas orķestris.

Diriģents Saimons Ratls un Berlīnes Filharmonijas orķestris.

Koncertā spēkus apvienoja trīs pazīstami diriģenti - Daniels Barenboims, Saimons Retls un Ivans Fišers. Katrs maestro vadīja savu orķestri - Retls "Berlīnes Filharmoniķus", Barenboims Berlīnes Valsts operas orķestri un Fišers "Konzerthaus Berlin" orķestri.

"Uz brīdi es aizmirsu pilnīgi visu," pēc pasākuma sacīja Muhameds, kurš pirms trim mēnešiem ieradās Vācijā no Sīrijas galvaspilsētas Damaskas. "Bēgļiem jāpārcieš daudz, taču šodien es vienkārši izbaudīju mirkli."

Uz koncertu, kas notika Berlīnes filharmonijas zālē, tika izdalītas 2200 bezmaksas biļetes, un savu atbalstu šim pasākumam pauda arī Vācijas kanclere Angela Merkele.

"Mēs no visas sirds vēlamies jūs sveikt ar ierašanos Berlīnē. Mēs visi saprotam vienu - mūzikas valodu," pirms koncerta teica Berlīnes filharmonijas zāles ģenerāldirektors Martins Hofmans.

Koncertā tika atskaņoti Volfganga Amadeja Mocarta, Sergeja Prokofjeva un Ludviga van Bēthovena darbi.

"Tas bija pārsteidzoši, es jutos kā mākoņos," teica 38 gadus vecā Majsara no Damaskas. Viņa sacīja, ka esot kādreiz apmeklējusi koncertus Sīrijā.

54 gadus vecā brīvprātīgā darbiniece Ute Detka uzslavēja orķestrus. "Tas ir ļoti jauks žests," viņa teica. "Mūzika vieno, nojauc robežas un sagrauj mūrus."

Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šeible bija vienīgais valdības pārstāvis, kas bija ieradies uz koncertu.LETA/Foto: AFP/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS