Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
112

Nepilngadīgos pieķer publiski lietojam alkoholu (2)

 
04.marts 2016  16:33

Rīgas Pašvaldības policija (RPP) noformējusi administratīvos pārkāpumus diviem nepilngadīgiem jauniešiem, kas pieķerti publiski lietojam alkoholu.

Abiem jauniešiem noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli.

Abiem jauniešiem noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli.

Vakar, 3.martā, RPP Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki Vidzemes alejā pamanīja divas personas, kuras lietoja alkoholisko dzērienu. Abu personu ārējais izskats liecināja, ka personas nav sasniegušas 18 gadu vecumu. Veicot personu datu pārbaudi, aizdomas apstiprinājās.

Abiem jauniešiem noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli. Par notikušo paziņots vecākiem.

Alkoholisko dzērienu aprites likuma prasības nosaka, ka alkoholiskos dzērienus ir aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, un šīs personas nedrīkst tos iegādāties. Lai pārliecinātos par pircēja vecumu, mazumtirgotāja pienākums ir pieprasīt, lai pircējs uzrāda personu apliecinošu dokumentu.

Savukārt personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem, iegādājoties alkoholiskos dzērienus, ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu mazumtirgotājam visos gadījumos neatkarīgi no tā, vai mazumtirgotājs to ir pieprasījis.

Ja alkoholiskos dzērienus iegādājas pilngadīga persona un nodod to nepilngadīgām personām, šādā gadījumā persona ir izdarījusi administratīvu pārkāpumu. Par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nodošanu nepilngadīgā rīcībā tā, ka šīs vielas kļuvušas nepilngadīgajam brīvi pieejamas lietošanai, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 140 eiro.

LETA / Foto: Ieva Lūka/LETA


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS