°
LV RU
Kultūra

LTV1 sāk rādīt britu seriālu "Karš un miers", kuru filmēja arī Latvijā (69)

 
06.marts 2016  13:32

Latvijas Televīzija (LTV) svētdien sāk rādīt BBC daudzsēriju drāmu "Karš un miers", kura ainas uzņemtas arī Rundāles pilī Latvijā.

Britiem jaunais seriāls ļoti paticis un viņi apjūsmojuši arī Rundāles pili. LTV svētdien piedāvā "Karš un miers" 1.sēriju. 21:25!

Britiem jaunais seriāls ļoti paticis un viņi apjūsmojuši arī Rundāles pili. LTV svētdien piedāvā "Karš un miers" 1.sēriju. 21:25!

Rundāles pils pārstāvji stāsta, ka seriālā tā pārvērsta teju līdz nepazīšanai. Pils Zelta zāles, Marmora zāles, hercoga apartamentu un hercogienes buduāra greznās telpas seriāla filmēšanas vajadzībām tika papildinātas ar lielu skaitu rekvizītu no Krievijas, Čehijas un Lietuvas - antikvārām mēbelēm, porcelānu un krāšņiem interjera priekšmetiem. Aktieru tērpšanai uz Latviju tika atvesti vairāk nekā 700 vēsturisku tērpu, kuri kopā ar grezno interjeru uz ekrāniem atdzīvinās Ļeva Tolstoja romāna motīvu.

Sižeta centrā ir trīs jaunieši - Pjērs, Nataša un Andrejs – kuri izbauda Sanktpēterburgas greznās elites priekšrocības. Viņi ir pilni jaunības maksimālisma un entuziasma, sasnieguši vecumu, kad dzīves jēgas meklējumi kļūst nozīmīgi gara pilnveidošanā. Labsirdīgais, taču dīvainais Pjērs, Krievijas bagātākā cilvēka dēls, vēlas padarīt labāku visu pasauli. Pievilcīgajam un galantajam Andrejam ir apnikusi bezjēdzīgā eksistence, viņš meklē tās mērķi, kamēr skaistā un enerģiskā Nataša meklē savu patieso mīlestību. Tajā pašā laikā Napoleona armija virzās tuvāk Krievijas robežām. Pjēra, Andreja un Natašas likteņi kopā ar pārējo Krievijas sabiedrību mainīsies uz visiem laikiem.

Krievu rakstnieka Ļeva Tolstoja romāna ekranizācijā spēlē Džiliana Andersone, Toms Burke, Lilija Džeimsa.

Filmas pirmizrāde Lielbritānijā notika šā gada janvārī.
 

Ainas no BBC seriāla "Karš un miers"
BNS/Foto: Publicitātes


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS