Apmācies, stiprs sniegs
Rīga
-2°
Apmācies, stiprs sniegs
LV RU
Runā Rīga

Ar izglītojošu lekciju vakaru atzīmēs arhitekta Konstantīna Pēkšēna 157. jubileju

 
07.marts 2016  11:17

Otrdien, 8. martā plkst. 18.00 muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs” aicinām uz arhitekta Konstantīna Pēkšēna 157 gadu jubilejai veltītu pasākumu, kur varēs uzzināt jaunatklātus faktus no arhitekta biogrāfijas un iepazīties ar Rīgas Latviešu biedrības nama projektu, kura tapšanā piedalījies Pēkšēns.

"Rīgas Jūgendstila centrā" notiks arhitekta Konstantīna Pēkšēna 157 gadu jubilejai veltīts pasākums.

"Rīgas Jūgendstila centrā" notiks arhitekta Konstantīna Pēkšēna 157 gadu jubilejai veltīts pasākums.

Konstantīns Pēkšēns ir viens no ievērojamākajiem latviešu arhitektiem, pēc viņa projektiem Rīgā uzceltas vairāk kā 200 ēkas, tostarp arī nams, kurā šobrīd atrodas muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”. Šogad tiek atzīmēta arhitekta 157. jubileja, šajā pasākumā aicinām uz Dr. arch Agritas Tipānes stāstījumu, kurā tiks atklāti jauni fakti par arhitekta Konstantīna Pēkšēna dzimtu un dzīves gājumu; Dr. philol. Aija Taimiņa aicinās iepazīties ar  Rīgas Latviešu biedrības nama projekta oriģinālu, šī nama tapšanā savas karjeras sākumā piedalījās arhitekts Konstantīns Pēkšēns.

Par dzimšanas dienas pasākuma muzikālo noformējumu rūpēsies dziesminieks Arnis Miltiņš ar meitu Laimu Miltiņu.

Svinīgajā notikumā piedalīsies arī Konstantīna Pēkšēna dzimtas pārstāvji un arhitekta veidotās studentu korporācijas „Selonija” biedri.

Ieeja pasākumā – bez maksas.

Regīna Zommere/Publicitātes foto


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS