Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Sabiedrībā

Rīgas cirka fasāde atdalījusies no ēkas un balstās pret trepēm. FOTO (42)

 
10.marts 2016  08:33

Rīgas cirka ēkas fasādes siena gar Merķeļa ielu ir atdalījusies no ēkas un turas tāpēc, ka ir atspiedusies pret trepēm ēkas ārpusē, intervijā laikrakstam "Neatkarīgā" paziņojis Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) direktors Pēteris Druķis

Cirka ēkas siena nedrīkst saņemt nekādu spiedienu, jo tā varot uzgāzties gājējiem.

Cirka ēkas siena nedrīkst saņemt nekādu spiedienu, jo tā varot uzgāzties gājējiem.

"Ja šī siena saņems papildus slodzi, tad gāzīsies virsū cilvēkiem uz trotuāra," skaidrojis Druķis.

"Nelaime var notikt tajā brīdī, ja pat ne tieši pie šīs ēkas, bet kaut kur ielas garumā tiks norauti elektrības vadi, kas atsaitēti arī pie cirka ēkas sienas," norāda BVKB vadītājs.

Kā ziņots, jau gada sākumā Rīgas cirks noslēdza līgumu ar "Rīgas satiksmi" par tai piederošo atsaišu un attiecīgo enkuru noņemšanu no Rīgas cirka ēkas fasādes gar Merķeļa ielu un pārvietošanu uz citiem balstiem. Šo uzdevumu īstenošanai Kultūras ministrija pērn decembrī piešķīra 70 000 eiro lielu finansējumu.

Paredzēts, ka šā gada pirmajā pusē tiks veikta cirka ēkas fasādes nostiprināšana. Šo darbu veikšanai Rīgas cirks noslēdzis līgumu ar SIA "Būvkore", kas līdz marta beigām izstrādās projektu.

Ar BVKB lēmumu Rīgas cirka ēka kopš 11.februāra apmeklētājiem ir slēgta. BVKB secināja, ka Rīgas cirka ēka nav droša un tās ekspluatācija jāpārtrauc nekavējoties.
 

Rīgas cirka fasāde atdalījusies no ēkas


LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS