Apmācies
Rīga
-2°
Apmācies
LV RU
Auto un tehnoloģijas

Eksperts: "Daudzi cilvēki glabā savus datus vienā eksemplārā, gaidot, kad tie pazudīs" (7)

 
12.marts 2016  09:07

Drošība digitālajā vidē nav tikai domāšana par drošu paroli, tie ir arī centieni nepazaudēt sev svarīgus datus, diskusijā "Drošība digitālajā vidē" uzsvēra "Latvijas Valsts radio un televīzijas centra" (LVRTC) Datu pārraides daļas vadītājs Didzis Ozoliņš.

Digitālā drošība nav tikai rūpes par drošu paroli, tie ir arī centieni savus datus nepazaudēt.

Digitālā drošība nav tikai rūpes par drošu paroli, tie ir arī centieni savus datus nepazaudēt.

Kā sacīja Ozoliņš, lai arī faktoru, kas var ietekmēt digitālo drošību, ir ļoti daudz, visā ļoti liela nozīme ir cilvēkam un cilvēciskajam faktoram. "Digitālās vides lietotāja ziņā ir paroles drošums, bet pakalpojuma sniedzēja ziņā - cik droši šī parole tiek glabāta," teica Ozoliņš. "Abās pusēs galvenais lēmums pieder cilvēkam," uzsvēra Ozoliņš.

"Digitālo vidi drošu vai nedrošu padara tieši cilvēks. Cilvēks ir ķēdes visvājākais posms, un cilvēks ir visefektīvākā vieta, kur šo drošības ķēdi stiprināt," turpināja Ozoliņš.

Viņš arī piebilda, ka digitālā drošība nav tikai rūpes par drošu paroli, tie ir arī centieni savus datus nepazaudēt. "Man paši svarīgākie ir mani un manu bērnu foto, ko nevēlētos zaudēt nekādā gadījumā," atklāja Ozoliņš. "Tomēr ir ļoti daudz cilvēku, kas savus datus glabā uz viena datora vienā eksemplārā, gaidot mirkli, kad dators sabojāsies vai tiks nozagts, un šie dati pazudīs," izteicās eksperts.

Kā ziņots, šonedēļ Latvijā norisinājās septītā E-prasmju nedēļa, kuras laikā pasākumos visā Latvijā bija iespējams iepazīties ar digitālās drošības jautājumiem, kā arī IT pielietojumu uzņēmējdarbībā, izglītībā un ikdienā.

LETA/Foto: Shutterstock

 


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS