Apmācies, stiprs sniegs
Rīga
Apmācies, stiprs sniegs
LV RU
Kultūra

Latvijā uzstāsies vadošie Maskavas Lielā teātra baleta solisti

 
14.marts 2016  13:09

Latvijas Nacionālajā operā 22. martā, plkst.19:00, notiks Maskavas Lielā teātra baleta zvaigžņu Galā koncerts, kurā uzstāsies ievērojamākās baleta zvaigznes no Maskavas Lielā teātra. Koncertā uzstāsies desmit vadošie Krievijas baleta solisti ar īpašu koncer-tuzveduma programmu.

Maskavas Lielais teātris ir ar ļoti senu vēsturi. Tajā tiek uzvestas slavenas operas un baleta izrādes. Mūsdienās Lielā teātra baleta un operas trupa ir viena no savas jomas vecākajām un slavenākajām trupām pasaulē.

Maskavas Lielais teātris ir ar ļoti senu vēsturi. Tajā tiek uzvestas slavenas operas un baleta izrādes. Mūsdienās Lielā teātra baleta un operas trupa ir viena no savas jomas vecākajām un slavenākajām trupām pasaulē.

Galā koncerta programma apvienos tradicionālo krievu kultūras mūziku un mūsdienu pasaules mūziku. Programmā piedalīsies desmit vadošie Krievijas baleta solisti – Ivans Vasiļjevs, Jeka-terina Krisanova, Deniss Rodkins, Anna Nikulina, Andrejs Bolotins, Anastasija Gorjačeva, Aleksandrs Smoļnikovs, Anastasija Gubanova un Karims Abdulins.

Programmā būs ietvertas variācijas no tādiem pasaules slaveniem uzvedumiem kā “Dons Kihots”, “Gulbju ezers”, “Korsārs”, “Silfīda”, “Tarantella”, “Cinque”, un pasaules pirmizrādi piedzīvos Ivana Vasiļjeva priekšnesums Kamilla Sen-Sansa mūzikas pavadījumā.

Maskavas Lielais teātris ir ar ļoti senu vēsturi. Tajā tiek uzvestas slavenas operas un baleta izrādes. Mūsdienās Lielā teātra baleta un operas trupa ir viena no savas jomas vecākajām un slavenākajām trupām pasaulē. Ar vairāk nekā 200 dejotājiem šī ir lielākā belata trupa pasaulē. Lielā teātra paspārnē darbojas arī viena no pasaulē prestižajām baleta skolām – Lielā baleta akadēmija.

“Pētera Avena labdarības fonds “Paaudze” jau ilgus gadus atbalsta Latvijas un Krievijas kultūru savstarpējo apmaiņu, īstenojot vairākus kultūras projektus dažādās Latvijas pilsētās. Ar šo projektu mēs vēlamies izcelt vienu no krāšņākajiem Krievijas kultūras mākslas veidiem – baletu. Solisti, kas viesosies Latvijā ir plaši pazīstami visā pasaulē ar savu meistarību un izcilo sniegumu,” komentē Igors Bass, labdarības fonda „Paaudze” vadītājs.

Baleta Gala koncerts notiks 22.martā, Latvijas Nacionālā operā un daļa no biļešu ienākumiem tiks ziedota Bērnu slimnīcas fondam, lai fonds varētu iegādāties insulīna sūkņus bērniem, kam ir diagnosticēts diabēts. Biļetes pieejamas Biļešu Paradīzē.

 
Regīna Zommere / Publicitātes foto


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS