Mākoņains
Rīga
-1°
Mākoņains
LV RU
Pasaulē

Haoss Stambulā: sprādzienā nogalināti četri cilvēki, desmitiem ievainoti. FOTO (25)

 
19.marts 2016  13:13

(Papildināta 19:46) Turcijas lielākās pilsētas Stambulas centrā sestdien uzspridzinoties teroristam pašnāvniekam, nogalināti četri, bet ievainoti 36 cilvēki, pavēstīja Stambulas gubernators Vasips Šahins.

Līdzīgā uzbrukumā Ankarā februārī tika nogalināti 30 cilvēki, bet janvārī sprādzienā Stambulā - 12 tūristi.

Līdzīgā uzbrukumā Ankarā februārī tika nogalināti 30 cilvēki, bet janvārī sprādzienā Stambulā - 12 tūristi.

Arī sprādzienu sarīkojušais terorists gājis bojā.

Septiņi cilvēki guvuši smagas traumas, atzina Turcijas veselības ministrs Mehmets Muezinolu.

Ievainoto vidū ir seši izraēlieši, divi cilvēki no Īrijas un pa vienam no Vācijas, Islandes, Irānas un Apvienotajiem Arābu Emirātiem.

Sprādzienā nogalināti trīs izraēlieši un viens irānis, sestdien vakarā paziņoja Turcijas telekanāls "CNN-Turk"

Turcijas veselības ministra vietnieks Ahmets Baha Otukens jau iepriekš bija apstiprinājis, ka viens nogalinātais ir Izraēlas pilsonis.

Izraēla nolīgusi divas lidmašīnas, lai ievainotos nogādātu dzimtenē, Jeruzalemē apliecināja ārkārtas dienestu pārstāvji.

Sprādziens Stambulā noticis līdzās Taksima laukumam Istiklala bulvārī - vienā no populārākajām Stambulas vēsturiskās daļas tirdzniecības ielām, kas parasti nedēļās nogalēs ir ļaužu pārpilna.

Novērošanas kameru video, kas pārraidīts Turcijas medijos, redzams vīrietis garā mētelī, kurš netālu no kādas valdības ēkas īsi pirms sprādziena pieiet pie nelielas cilvēku grupas. Kā tiek ziņots, vīrietis garajā mētelī bijis spridzinātājs.

"Visas [izmeklēšanas] versijas ir atvērtas," sacīja avots Rietumu diplomātu aprindās, piebilstot, ka uzbrukuma mērķis varēja būt gan cilvēku grupa, gan valsts simbols.

Gubernators Šahins sacīja, ka uzbrukuma mērķis, domājams, bijusi valdības iestādes ēka.

Atbildību par sestdienas sprādzienu neviens grupējums nav uzņēmies.

Valdībai tuvie mediji sprādziena sarīkošanā vaino džihādistu grupējumu "Islāma valsts", kas tiek vainots par vairākiem pēdējo mēnešu laikā Turcijā sarīkotajiem teroraktiem.

Džihādisti tiek vainoti par janvāra teroraktu pie Stambulas Zilās mošejas, kurā dzīvību zaudēja 12 vācu tūristi, kā arī Ankarā oktobrī miera atbalstītāju demonstrācijā sarīkoto uzbrukumu, kurā tika nogalināti 103 cilvēki.

Pēdējā mēneša laikā kurdu nemiernieki galvaspilsētā sarīkojuši pašnāvnieku uzbrukumus, kuros dzīvību zaudējuši vairāki desmiti cilvēku.

Pēdējo mēnešu laikā notikušo teroraktu dēļ Turcijas sabiedrībā valda satraukta gaisotne.
 
Stambulā līst asinis: sprādzienā vairāki bojāgājušie


LETA / Foto: AFP, EPA/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS