Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Sabiedrībā

Latvija palīdzēs Grieķijai bēgļu jautājumā. Gatava nosūtīt 36 ekspertus (13)

 
21.marts 2016  21:53

Lai palīdzētu Grieķijai, Latvija uz šo valsti ir gatava nosūtīt 36 ekspertus, vēsta telekanāls LNT.

Tiklīdz Grieķija būs gatava uzņemt, Latvija nosūtīs 20 policistus un 16 robežsargus.

Tiklīdz Grieķija būs gatava uzņemt, Latvija nosūtīs 20 policistus un 16 robežsargus.

Saskaņā ar Iekšlietu ministrijā sniegto informāciju, tiklīdz Grieķija būs gatava uzņemt, Latvija nosūtīs 20 policistus un 16 robežsargus.

Grieķijai palīdzēs arī mūsu kaimiņvalstis - Igaunijas robežsardze paziņojusi, ka jau šonedēļ nosūtīs 20 ekspertus, bet Lietuva pagaidām nav nosaukusi ne darbinieku skaitu, ne arī to, kad viņi varētu doties uz Grieķiju.

Lai tiktu galā ar patvēruma meklētāju pieprasījumu izvērtēšanu, pēc Eiropas Komisijas aplēsēm, Grieķijai ir nepieciešami aptuveni 4000 darbinieku, ieskaitot robežsargus, tulkus un tiesnešus.

Grieķija sagaida, ka 2300 no šiem darbiniekiem būs papildspēki no citām Eiropas valstīm. Tomēr pagaidām neviens no viņiem Grieķijā vēl nav ieradies.

Kopš svētdienas spēkā ir Eiropas Savienības (ES) un Turcijas vienošanās, kuras mērķis ir apturēt bēgļu pieplūdumu Grieķijā. Tā paredz visus nelegālos robežas šķērsotājus sūtīt atpakaļ uz Turciju. Pirmie nelegālie imigranti atpakaļ uz Turciju varētu tikt nosūtīti ne ātrāk kā pēc divām nedēļām. Apmaiņā pret katru atpakaļ nosūtīto imigrantu ES no nometnēm Turcijā uzņems vienu Sīrijas bēgli un šādā veidā plānots uzņemt 72 000 cilvēku.
 
Bēgļu nometne pie Grieķijas-Maķedonijas robežas
 
Grieķiju pārpludina imigranti
 
Lesbas salā Grieķijā bēgļu vestes plešas jau 10 akru platībā

LETA/Foto: EPA/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS