Apmācies
Rīga
-1°
Apmācies
LV RU
Sabiedrībā

Rinkēvičs: "Nav jautājums par to, vai būs jauni terorakti, bet gan - kad būs." VIDEO (112)

 
23.marts 2016  08:17

Nav jautājums par to, vai Eiropā būs jauni terorakti, bet gan - kad būs jauni terorakti, intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Savukārt vakar ārlietu ministrs pauda, ka nebraukt uz Briseli un izvairīties no pasākumiem būtu terorisma uzvara.

Savukārt vakar ārlietu ministrs pauda, ka nebraukt uz Briseli un izvairīties no pasākumiem būtu terorisma uzvara.

Ministrs pauda, ka Latvijā tiek strādāts pie tiesībsargājošo iestāžu kapacitātes uzlabošanas. "Šobrīd visa informācija liecina, ka draudu līmenis ir zems. Tajā pašā laikā tiek veikti pasākumi, lai pastiprinātu drošību un modrību ostās, kā arī dzelzceļa stacijās," teica Rinkēvičs.

Viņš atzina, ka ir nepieciešams stiprināt Drošības policijas (DP) kapacitāti. "Galvenais ir izlūkošana - informācija, kas ļauj novērst teroraktus. Mūsu drošības iestādēm vajag dot jaunus resursus. Redzot, kas notiek šobrīd - gan Parīzē, gan arī Briselē, nav jautājums, vai būs jauns terorakts, bet gan - kad būs jauns terorakts. Mums ir jāstiprina ne tikai austrumu robežu, bet arī policijas un robežsargu spējas," stāstīja Latvijas ārlietu ministrs.

Ārlietu ministrs arī atzina, ka, izmantojot bēgļu plūsmu, Eiropā tiek mēģināts iefiltrēt teroristus.

Atbildību par otrdien notikušajiem sprādzieniem Briselē, kuros gājuši bojā 34 cilvēki, uzņēmies džihādistu grupējums "Islāma valsts", vēsta ar šo grupējumu saistītā ziņu aģentūra "Aamaq".
""Islāma valsts" kaujinieki otrdien veica virkni spridzināšanu ar sprāgstvielu jostām un ierīcēm, uzbrūkot lidostai un centrā esošai metro stacijai Briselē - galvaspilsētā Beļģijas valstij, kas piedalās starptautiskajā koalīcijā pret "Islāma valsti"," paziņoja "Aamaq".

""Islāma valsts" kaujinieki atklāja uguni Zaventemas lidostā, tad vairāki no viņiem detonēja savas spridzekļu jostas, savukārt spridzinātājs moceklis detonēja savu spridzekļu jostu Mālbēkas metro stacijā," vēstīja aģentūra. Briseles Zaventemas starptautiskajā lidostā otrdien neilgi pēc pulksten astoņiem (deviņiem pēc Latvijas laika) netālu no vietas, kur notika reģistrācija kompānijas "American Airlines" reisam notika divas eksplozijas Nedaudz vēlāk sastrēgumstundas laika nogranda trešais sprādziens Mālbēkas metro stacijā, kas atrodas netālu no Eiropas Savienības (ES) institūciju galvenajām mītnēm.

Briseles lidostu un metro satricina sprādzieni


BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA/AFP/EPA/Reuters/Vida Press


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS