Apmācies
Rīga
-2°
Apmācies
LV RU
Kultūra

Andrejs Žagars Dailes teātrī iestudējis Čehova "Trīs māsas". FOTO

 
23.marts 2016  13:27

Režisors Andrejs Žagars Dailes teātrī iestudējis Antona Čehova drāmu “Trīs māsas”. Jauniestudējuma pirmizrāde notiks 24.martā.

Antona Čehova drāmu "Trīs māsas":  Ieva Segliņa (Maša), Dārta Daneviča (Irina) un Kristīne Nevarauska (Olga).

Antona Čehova drāmu "Trīs māsas": Ieva Segliņa (Maša), Dārta Daneviča (Irina) un Kristīne Nevarauska (Olga).

Provinces pilsētā izglītota ģimene pulcē ap sevi vietējo inteliģenci. Olga ir skolotāja, kurai darbs nesagādā prieku, lāsi pa lāsei izsūcot gan spēku, gan jaunību. Maša jūtas nelaimīga savā laulības dzīvē, kaut arī vīrs viņu padevīgi mīl. Irina sapņo par piepildītu dzīvi, taču nevar atrast cilvēku, kuru spētu iemīlēt. Viņu dzīves drāma slēpjas nevis liktenīgos notikumos, bet gan ikdienišķajā dzīves tecējumā – tās dzīves, kura mēdz aizplūst garām, kamēr mēs runājam par to, kā labāk dzīvot. Un bezdibenis starp sapņiem un realitāti kļūst arvien dziļāks.

Kaut arī pats autors, kā vienmēr, bija pārliecināts, ka sarakstījis „jautru komēdiju”, „Trīs māsas” ir poētisks, rūgta optimisma pārpilns stāsts. Luga, kas rakstīta pēc Maskavas Dailes teātra pasūtījuma (1900), nu jau vairāk nekā 100 gadus nepazūd no pasaules teātru skatuvēm, atgriežoties arvien jaunās skaņās – iemiesojot dzīves poēziju, pēc kuras joprojām turpinām ilgoties.

Lomas atveidos Artūrs Skrastiņš (Andrejs Prozorovs), Ērika Eglija (Nataļja Ivanovna), Kristīne Nevarauska (Olga), Ieva Segliņa (Maša), Dārta Daneviča (Irina), Gints Andžāns (Kuligins), Juris Žagars (Veršiņins), Aldis Siliņš (Fedotiks), Lauris Dzelzītis (Soļonijs), Juris Kalniņš (Čebutikins), Mārtiņš Počs (Tuzenbahs), Edijs Zalaks (Rodē), Juris Strenga (Feraponts), Ilze Vazdika (Anfisa), kā arī Iveta Boša (Istabene) un Roberts Gaidulis (Sulainis).

Radošajā komandā strādā arī scenogrāfs un video mākslinieks Einārs Timma, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, komponists Arturs Maskats, gaismu mākslinieks Kevins Vins Džonss. Lugu no krievu valodas tulkojusi Edīte Tišheizere.

Rakstnieces Noras Ikstenas saruna ar režisoru Andreju Žagaru: http://www.dailesteatris.lv/media/uploads/saruna_pirms_pirmizrades_tris_masas.pdf
 
Ainas no Andreja Žagara jaunās izrādes "Trīs māsas"

Kasjauns.lv/Publicitātes foto


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS