Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Pasaulē

Migrantu nometnē Grieķijā bēgļi aiz izmisuma jau dedzina paši sevi. FOTO (291)

 
24.marts 2016  06:12

Divi Sīrijas kurdu izcelsmes jauni vīrieši otrdien aizdedzināja paši sevi, tādējādi protestējot pret briesmīgajiem dzīves apstākļiem Idomeni nometnē, no kurienes imigrantiem nav ļauts doties tālāk jeb „dziļāk” Eiropā.

Pašaizdedzinoties šie vīrieši vēlējušies pievērst Eiropas amatpersonu uzmanību, norādot, ka „mums te vairs nav atlicis nekas vairāk kā cerība”.

Pašaizdedzinoties šie vīrieši vēlējušies pievērst Eiropas amatpersonu uzmanību, norādot, ka „mums te vairs nav atlicis nekas vairāk kā cerība”.

Idomeni nometne atrodas uz Grieķijas-Maķedonijas robežas, un tur skatam paveras simtiem plānu telšu klājums. Jau vairāk kā divdesmit dienu tur dzīvo apmēram 10 tūkstoši bēgļu, lielākā daļa atceļojuši no Sīrijas un Irākas.

Pašaizdedzinoties šie vīrieši vēlējušies pievērst Eiropas amatpersonu uzmanību, norādot, ka „mums te vairs nav atlicis nekas vairāk kā cerība”. Degot viņu drēbēm, notiekošajā noraudzījās simtiem nometnē dzīvojošo.

Lielāko daļu migrantu uztrauc slēgtā robeža un tās neatvēršana. Daudzi nenoliedz: ja Grieķijas-Maķedonijas robežas netiks atvērtas, viņiem atkal nāksies maksāt cilvēku kontrabandistiem, lai tie viņus nogādā atpakaļ, piemēram, Alepo, Sīrijā, no kurienes liela daļa arī šeit ieradušies, migrējot no Turcijas uz Grieķiju.

Kāds migrants atzīmēja, ka apstākļi nometnē esot šausmīgi. Piemēram, kad atbrauc maizes „busiņš”, nākoties stāvēt rindā pat četras stundas, lai saņemtu kukulīti un pabarotu mazuļus, kuru Idomeni ir ļoti daudz. Ūdeni un ēdienu nometnei piegādā brīvprātīgo palīdzības organizācijas.

Idomeni nometni nesen apmeklējusi arī Holivudas aktrise Andželina Džolija. Kopumā vairākās nometnēs uz Grieķijas-Maķedonijas robežas „iestrēguši” 43 tūkstoši imigrantu.

Tāda ir dzīve Idomeni migrantu nometnē:


 
Bēgļu nometnē Grieķijā daži migranti no izmisuma sevi aizdedzina
Kasjauns.lv/Foto: Reuters/Vida Press


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS