Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Bizness

Premjers nedomā, ka pārtikai vajadzētu samazināt PVN likmi (23)

 
23.marts 2016  21:31

Ministru prezidents Māris Kučinkis ir skeptisks par iespēju piemērot samazinātu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi pārtikai.

Premjers nav pārliecināts, ka PVN likmes samazināšana pārtikai varētu dot kaut kādu efektu.

Premjers nav pārliecināts, ka PVN likmes samazināšana pārtikai varētu dot kaut kādu efektu.

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ikgadējā biedru sapulcē premjers norādīja, ka ir vairāki pētījumi, kuros diametrāli pretēji atšķiras PVN likmes samazināšanas ietekme uz ekonomiku. "Es neesmu pārliecināts, ka tas [PVN likmes samazināšana pārtikai] ir izeja, ka tas dos kaut kādu efektu," sacīja Kučinskis, piebilstot - valdība vairāk orientējas uz to, lai panāktu, ka valsts un pašvaldības iepirkumos tiek dota priekšroka vietējai produkcijai atbilstoši "zaļā iepirkuma" principiem.

Savukārt finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola atzīmēja, ka Finanšu ministrija patlaban vērtē cēloņus zemajiem PVN iekasēšanas rādītājiem.

"Šis ir viens no konkrētiem uzdevumiem, ko mēs šobrīd darām. Vērtējam, kādi ir iesmeli ļoti lielai PVN neiekasējamībai - vai tās tiešām ir likmes vai kādi citi iemesli," pauda Reizniece-Ozola.

LDDK ir Latvijas lielākā darba devēju organizācija. Tās biedri nodarbina 44% no visiem Latvijas darbaspējīgajiem iedzīvotājiem.

BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS